Leoš (41): Manželka dělá našim dětem něco, s čím nesouhlasím. Jak byste se zachovali na mém místě?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz nesouhlas
Zdroj: Shutterstock

Leoš si do manželství s Ivanou přivedl dva syny z prvního manželství. Ivana tak od začátku věděla, do čeho jde, a oba kluky před šesti lety přijala za své. I ona sama měla z nevydařeného manželství dceru, kterou Leoš beze slova bral jako svoji vlastní. Na první pohled idylka.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Před třemi lety se manželům narodila společná dcera Pavlínka. Leoš si vždycky přál velkou rodinu a spoustu dětí, každé z nich bral jako dar. Nyní ho ale trápí, co jeho žena začala dětem provádět. A vůbec s tím nesouhlasí.

Ani jednomu z nás manželství nevyšlo

Po rozvodu nechala Leošova bývalá žena oba kluky svému exmanželovi na krku a odjela si užívat do Německa. Tam údajně rozjela kariéru tanečnice. Leoš je rád, že mu žena bez jediného slova nechala tehdy teprve dvouletá dvojčata.

Ani Ivaně manželství nevyšlo. Až po svatbě zjistila, že její manžel dává přednost alkoholu a rodinu staví až někam hluboko pod něho. Společně s dcerou proto utekla a s manželem se rozvedla. Jako svobodná matka nedoufala, že ještě najde štěstí. A přece se tak stalo.

Leoš a Ivana se poznali – docela příhodně – v jednom dětském centru, kam oba chodili se svými dětmi. Slovo dalo slovo a o pár týdnů později se dvojice dala dohromady. Naději na šťastnou rodinu tak našli oba i po předchozích zkušenostech.

Po třech letech se nám narodila společná dcera

Stejně jako Leoš přijal Ivaninu dceru za svou, i ona jeho syny brala, jako by byli její vlastní. Na první pohled idylka, do které před třemi lety přibyla ještě společná dcera Pavlína. Tehdy byla rodina kompletní a Leoš šťastnější než kdy dřív.

„Všechno do sebe krásně zapadalo, já si vždycky přál velkou rodinu,“ svěřuje se otevřeně. „Všechny děti jsou moje, nedělám mezi nimi rozdíly, nikdy jsem je nedělal a dělat je nebudu. A totéž jsem si myslel i o manželce,“ pokračuje.

Bohužel poté se v e-mailu rozepíše o něčem, co ho poslední dobou stále více znepokojuje. Všímá si toho prý už delší dobu, ale doposud neřekl nic nahlas.

Manželka našim dětem ubližuje

„Moje žena Ivana ubližuje našim dětem,“ napíše najednou Leoš. „Ke starším dětem se chová hrozně, pořád na ně křičí, dává jim jednu povinnost za druhou, je na ně protivná,“ popisuje chování své manželky nešťastný Leoš. Pak dodává, že k nejmladší Pavlínce se ale chová úplně jinak.

Leoš má pocit, že Ivana začala nejmladší dceru protěžovat před ostatními, a její chování se mu nelíbí. Když manželce naznačil, že něco dělá špatně, rozzlobila se na něho a svoji vinu okamžitě popřela. Prý nedělá nic z toho, z čeho ji Leoš osočuje.

„Vidím to každý den, dělá mezi dětmi rozdíly,“ zoufá si pisatel e-mailu. „I ty děti to vnímají, tím jsem si jistý. Jak byste se zachovali na mém místě? Jak mám zasáhnout, aby manželka našim dětem neubližovala? Já si nevím rady a nechci, aby si děti její chování začaly vybíjet na své nejmladší sestře,“ píše Leoš nešťastně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články