Eva (55): V koši na prádlo jsem našla šokující věc. Manželovi jsem to okamžitě omlátila o hlavu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena kos pradlo
Zdroj: Shutterstock

Eva jela na týden na dovolenou se svými dcerami. Jen tak krátká doba ale stačila k tomu, aby se po návratu domů přesvědčila, že její manžel porušil základní pravidlo domácnosti. Když dávala týden neprané prádlo do koše, nahmatala mezi oblečením i něco jiného.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Kdysi jsem mívala problémy s alkoholem,“ přiznává. „Dostala jsem se z nich sama, ale chvíli to vypadalo, že nastoupím na léčení. S mužem jsme si slíbili, že se u nás doma žádný alkohol nesmí objevit,“ tvrdí Eva.

Dlouhé roky to podle ní její manžel dodržoval. Jenomže jakmile vytáhla paty z domu, podle všeho uspořádal na jejich pozemku párty, kde teklo proudem nejen pivo a víno. A navíc po sobě nedokázal uklidit nepořádek.

Jen jsem odjela, už toho zneužil

„Myslela jsem, že mu můžu věřit. Rozhodl se mi pomáhat, i když jsem ho varovala, že to se mnou bude složité. Kvůli mému pití jsem ho chtěla dokonce kdysi opustit, ale on zůstal a slíbil mi, že se o mě postará,“ vypráví Eva.

„Když jsme to společně překonali, myslela jsem, že mu můžu ve všem věřit a že mě nikdy nezklame. Nikdy by mě nenapadlo, že jakmile na pár dní odjedu, hned toho tak zneužije.“

Když se Eva vrátila, první den odpočívala a v noci si užila se svým manželem romantiku, aniž by věděla, co se dělo o pár dní předtím. Když pak ale další den uklízela, v koši na prádlo našla láhev od alkoholu.

„Když jsem se ho ptala, co to má znamenat, ani se nesnažil zapírat. Řekl mi, že měl s pár lidmi párty, na které se trochu pilo. Na mé naléhání z něho vypadlo, že se pilo poměrně dost a on sám se prý opil do němoty.

Začala jsem na něho křičet. Byla jsem naštvaná a zklamaná dohromady, sama jsem dostala chuť se po letech zase napít. Musela jsem se hodně přemlouvat, abych to neudělala,“ vysvětluje.

Nechápal, co udělal špatně

Evin manžel nerozuměl tomu, kde je chyba. Mluvil o tom, že nikdo nepřišel k újmě na zdraví, domů je odvezly taxíky a v domě po sobě uklidili. Až na tu jednu flašku, kterou někdo z neznámého důvodu hodil do koše na prádlo.

„Nechápal, že mi nejde o bezpečí nebo o to, jak moc si to užili. Jde mi o princip a o to, že zatímco mi roky pomáhal přestat pít, stačilo mu pár dní na to, aby se sám opil a byl tím nejhorším příkladem,“ rozčiluje se Eva.

Čtenářka se s manželem pohádala a několik dní s ním nemluvila. On se sice několikrát přišel omluvit, vždy ale naléhal a ptal se, co udělal špatně. Nedokázal pochopit, co mu Eva říká.

„Říkala jsem mu, že mě zničil. Že mě dlouhé roky ani nenapadlo pít, ale když jsem našla doma flašku, chuť se vrátila. On se omlouval, že to nemohl tušit. Jenže pravda je, že to věděl až moc dobře a jen doufal, že se na nic nepřijde.“

Po několika dnech se manželé usmířili. Eva nakonec překonala svou chuť na pití, jak ale sama píše, je to možná jenom dočasné. I během psaní tohoto e-mailu totiž slovo alkohol napsala tolikrát, že by si nejraději hned dala panáka…

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články