Leoš (37): Manželka je už devět let doma s dětmi. Stává se z ní asociální typ

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 245
muz 245

Leoš sice naše příběhy nečte, jeho manželka ale ano. A právě od ní se o našem webu dozvěděl. Aniž by o tom jeho žena věděla, přijel za námi, aby se nám svěřil se svým příběhem. Pana Leoše totiž trápí to, že se z jeho manželky postupně stává asociální člověk.

Leoš je ženatý už třináct let, společně s manželkou vychovávají tři krásné děti. Ačkoli svoje děti nade všechno miluje, zároveň nám přiznává, že právě kvůli nim se z jeho manželky stává úplně jiný člověk. Přečtěte si příběh o tom, jak může dlouhá mateřská dovolená změnit ženskou povahu.

Dana byla upovídaný člověk, který se rád bavil

Do Dany jsem se zamiloval pro její přátelskou povahu, pro kterou byla velmi oblíbená. Když jsme se viděli poprvé, byla obklopena partou lidí, kteří byli stejně dobře naladění jako ona. Dana vás dokázala rozesmát, uměla svojí náladou strhnout úplně všechny a nakazit vás optimismem. Především pro její otevřenou a přátelskou povahu jsem si ji dva roky po našem seznámení vzal.

Společně jsme založili rodinu

Dana i já milujeme děti, proto jsme krátce po svatbě založili rodinu, narodil se nám první syn. Manželka nastoupila na mateřskou dovolenou, zatímco já živil rodinu. Už tehdy jsem si všímal, že manželka přestává udržovat kontakt se svými kamarádkami. Odůvodňovala to tím, že má dítě, bezdětné kamarádky to jednoduše nechápou, takže se už nemají moc o čem bavit.

Když byly synovi tři roky, Dana otěhotněla podruhé. Z jedné mateřské dovolené tak plynule přešla na druhou a její zájem o společenský život byl čím dál menší. Trápilo mě, když jsem sledoval, jak se z mojí přátelské manželky, která se ráda bavila s jinými lidmi, stává člověk, který mnohem raději tráví čas doma.

Odmítá se mnou chodit mezi lidi

Po narození druhého syna se nám poštěstilo počít potřetí, tentokrát se nám narodila holčička. Bylo jasné, že manželka stráví doma s dětmi další tři roky. Upřímně jsem se toho začínal děsit. Jakmile dcera alespoň trochu povyrostla, nabídl jsem Daně, že bychom mohli nechat děti na hlídání některé z babiček a vyrazit si zase konečně mezi lidi. Naivně jsem si myslel, že třeba bude ráda. Ona mě však opakovaně odmítala, nejevila zájem o to, abychom se šli bavit.

Za tu dobu, co byla manželka na mateřské, přišla o všechny kamarádky, se kterými se vídala v časech, kdy ještě děti neměla. Ona sice tvrdila, že jí to nevadí, mě to však trápilo za ni.

Manželka by měla co nevidět nastoupit do práce, přišla však s nečekaným nápadem

Zanedlouho manželce skončí mateřská dovolená, po které by se měla vrátit zpět do práce. Zatímco jiné ženy by se nemohly dočkat, moje manželka mě před pár dny zaskočila něčím, s čím jsem ani trochu nepočítal. Přišla s nápadem, že se do práce nevrátí, místo toho se na úřadech nahlásí jako žena v domácnosti a i nadále zůstane doma. Nemohl jsem uvěřit, jak moc se moje žena změnila. To vůbec nebyla ta Dana, která milovala společnost lidí.

Manželce jsem její nápad odsouhlasil, upřímně mě nenapadlo nic jiného. Nevím si s ní rady, nutit ji nemohu, protože je dospělá. Nechci jí naznačovat, že má určitý problém, protože by jí to mohlo ublížit. Vůbec nevím, co mám dělat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články