Libor (38): Žiju se ženou, kterou nemiluju. Tajně toužím po svojí ex

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz smutny
muz smutny

Libor žije už několik let v manželství se ženou, ke které dávno nic necítí. Jenomže kvůli okolnostem se rozhodl raději zůstat s ní a tajně přitom přemýšlet nad jinou. Zdálo by se, že je šťastným otcem od plně fungující rodiny. A ona také chce, aby byl tento obraz zachován. Skutečnost je ale jiná.


Před šesti lety si vzal Libor svou současnou ženu Natálii. Tehdy ji miloval a myslel si, že je to nejlepší, co ho v životě potkalo. Bylo to tři roky poté, co se rozešel se svou bývalou přítelkyní. Jenomže ona se několik let po jeho svatbě objevila a Liborovi zamotala hlavu.

Opustila mě kvůli zahraniční stáži. Myslel jsem, že jsem to překonal, ale pořád na ni myslím

„Když jsem se s Evou tehdy rozcházel, bylo to pro mě těžké. Odjížděla na půl roku do Anglie a oba jsme věděli, že čekáním se budeme jenom trápit. Po nějaké době jsem se s tím smířil, potkal jsem Natálii a zamiloval se,“ popisuje Libor. Po roce a půl šťastného vztahu se rozhodl požádat svou milou o ruku. O rok později se šťastnému páru narodil první syn.

„Když přišel o dva roky později na svět i druhý syn, byl jsem šťastný. Své děti miluji a nikdy bych jim nechtěl ublížit. Jenomže jsem si už tehdy začal uvědomovat, že s Natálií jsem spíš tak nějak ze zvyku,“ svěřuje se čtenář. „Mám ji rád a nechci nic měnit na tom, jak to je. Jsem teď otec od rodiny, za kterou mám zodpovědnost. S Natálií spolu spíme, pokoušíme se teď o další dítě, nechci ji opustit. Ale už mezi námi není ta jiskra, co dřív.“

Když se Libor dozvěděl, že se vrátila Eva z Anglie, situace se ještě zkomplikovala. „S Evou jsem se viděl několikrát. Je to teď moje blízká kamarádka. Manželka naši historii zná a myslí si, že jsem to dávno překonal. Proto nežárlí. Ostatně i Eva má za to, že jsme dávno jenom kamarádi. A já se přemáhám, abych nedal najevo, že k ní něco cítím.“

Rodina je na prvním místě. Chci být dobrý chlap

Liborova rodina ani přátelé netuší, co se v jeho hlavě odehrává. Nikdo si ničeho nevšiml. „Řeším problémy jenom sám se sebou. Jsem rád za každý den, kdy se s Evou vidím a povídáme si, jenže pak o to víc po večerech přemýšlím nad tím, jaké by to bylo mít rodinu s ní,“ přiznává. Dodává ale, že nemá v plánu kvůli vlastnímu štěstí podvést svou ženu a vykašlat se na kluky.

„Eva by o mě možná už ani nestála. Co se mezi námi stalo je dávno zapomenuté a já mám teď povinnosti jinde. I když to občas bolí, chci se zachovat jako správný chlap a postarat se o tři lidi, kteří mi ve všem věří. Muži, kteří kvůli vlastnímu štěstí opustí rodinu, jsou u mě zrádci a bídáci.“

Libor
Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články