Lenka (48): S manželem jsme si přestali rozumět. Vyřešili jsme to po svém a okolí nás zavrhlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena nerozumeni
Zdroj: Shutterstock

Po dvaceti letech manželství jsme si s manželem přestali rozumět. Ne jako lidi – v tomto směru je mezi námi všechno v pořádku. Nadále svého manžela miluji. Místo, kde to mezi námi začalo hodně skřípat, byla ložnice. Tam jsme si bohužel přestali rozumět, a kvůli tomu mezi námi vznikaly jen další a další problémy.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nějakou dobu jsme se oba tvářili, že se to přežene. Přetvařovali jsme se a k milování, které jsme vždycky oba dva vnímali jako velmi příjemně strávený čas, jsme začali přistupovat jako k povinnosti. Ani to už ale bohužel po čase nešlo.

Měla jsem pocit, že tu změnu vnímám jenom já

Nejdříve jsem měla pocit, že tu změnu, která mezi námi nastala, vnímám jen já. Dávala jsem si to za vinu a často se v ložnici přetvařovala, aby manžel nepoznal, že je něco jinak.

Trápilo mě, že už se mi do intimností s manželem nechce. Stále silněji jsem ale vnímala i z jeho strany, že to není takové, jaké to bývalo dříve.

Nalili jsme si čistého vína

Po několika týdnech křečovitého přetvařování a předstírání jsme si s manželem nalili čistého vína. Ulevilo se mi, když mi přiznal, že i pro něho to bylo poslední dobou nucené.

Jenže co teď? Oba jsme věděli, že v posteli už to není ono, ale nebyl to pro nás důvod k rozvodu. V jiných ohledech jsme si stále rozuměli a mě nenapadlo, že bych se muže vzdala jen proto, že už mi nevyhovuje v ložnici.

Vyřešili jsme to po svém

Našli jsme způsob, jak si přijít na své bez nutnosti se dále do něčeho nutit. Své řešení jsme si ale zpočátku nechávali pro sebe. Věděli jsme, že by ho okolí nepochopilo.

Nejdříve jsem z toho byla trochu nesvá. Přece jen jsem poslední roky spala jen se svým mužem. Najednou jsem měla sdílet postel i s někým dalším.

S manželem jsme si vzájemně dovolili milence. Oba dva jsme souhlasili s tím, že co si nedokážeme dát vzájemně doma, najdeme u někoho jiného. Mělo jít čistě jen o uspokojení potřeb, všechno ostatní zůstalo stejné.

Dívají se na nás skrz prsty

Nějakou dobu se nám dařilo mimomanželské poměry tajit, ale později vyšlo najevo, že oba dva spíme s někým jiným. A nastal humbuk.

Naši přátelé ani rodina, která to okamžitě začala řešit, naše rozhodnutí nepřijali a nepochopili. Jsme pro ně zvrhlíci.

Dívají se na nás skrz prsty. Kdykoli se někde sejdeme, mají divné narážky a poznámky, které se s manželem snažíme přehlížet. Je to přece náš život.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články