Lenka (33): Bývalý přítel mi prováděl hrozné věci. Netušila jsem, že mi to v novém vztahu bude chybět

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena smutek
Zdroj: Shutterstock

S bývalým přítelem jsem si opravdu hodně užila. Bohužel v negativním slova smyslu. Opakovaně mě podváděl, lhal mi a za mými zády se otočil opravdu za každou sukní. V našem vztahu jsem si nemohla být absolutně ničím jistá.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vydržela jsem to v podobném duchu rok a půl. Nedokázala bych spočítat, kolikrát jsem mu přišla na nevěru. Opakovaně jsem mu odpouštěla, vždycky totiž sliboval, že to bylo naposledy. Nakonec jsem to vzdala a vztah ukončila.

Myslela jsem si, že mi bez něho bude lépe

Byla jsem to já, kdo náš rozchod nesl těžce. Svého přítele, ačkoli to byl notorický nevěrník, jsem opravdu milovala. Věděla jsem také, že i on vůči mně choval silné city, jenže, jak sám často říkal, nedokázal odolat pokušení, které se mu nabízelo.

Po rozchodu jsem byla přesvědčená, že mi bez něho bude lépe. Stále jsem měla v živé paměti všechny jeho nevěry a odporné lži. Opravdu jsem si myslela, že jakmile mě náš rozchod trochu přebolí a najdu si někoho jiného, budu konečně šťastná.

Nový přítel byl naprostým opakem toho bývalého

Asi dva měsíce poté, co jsem se s bývalým přítelem rozešla, jsem potkala sympatického Marka. Byl to naprostý opak mého bývalého partnera. Zkrátka takový ten typ muže, kterého chce po svém boku asi každá žena.

Náš vztah byl idylický. Byl pozorným partnerem, velmi se snažil, abych s ním byla šťastná a cítila se s ním dobře. A nějakou dobu se mu to opravdu dařilo. Hádám, že tak půl roku jsem byla opravdu šťastná. Jenže pak mi v našem vztahu něco začalo chybět.

Začala jsem se cítit nespokojená

Marek byl vysněným partnerem, ale bohužel ne pro mě. Byl milý, pozorný, ohleduplný a věrný. A právě to se po půl roce našeho vztahu ukázalo jako kámen úrazu. Marek byl úplným opakem mého bývalého přítele, který mě opakovaně podváděl, zatímco Marka by to ani ve snu nenapadlo. Jenže právě ty nevěry mi začaly chybět.

Nedokázala jsem si to vysvětlit. Po boku bývalého partnera jsem byla věčně nešťastná, smutná, pořád jsem brečela, protože mi pořád zahýbal. Scénáře se v našem vztahu opakovaly pořád dokola. Nejdříve přišla nevěra, potom strašné zklamání a bolest, následovaly omluvy a sliby.

Nic z toho jsem ve vztahu s Markem nezažívala. Na první pohled jsme tvořili dokonalý pár. Já si stále více uvědomovala, jak moc mi chybí můj starý život. Zlobila jsem se kvůli tomu sama na sebe, ale prostě jsem si nedokázala pomoct.

Nechtěla jsem nadále žít ve lži

Nějakou dobu jsem se v těchto pocitech plácala, pak už jsem to ale nevydržela a s Markem se rozešla. Nikdo z mého okolí to nedokázal pochopit, včetně Marka, který neměl sebemenší tušení, co udělal špatně. Pravda byla, že on nic špatného neudělal, chyba byla ve mně.

Přišlo mi ale mnohem lepší vztah ukončit než nadále setrvávat v lži. Asi jsem ten typ ženy, který potřebuje záporáka. Moje maminka mi řekla, že si nedokážu vážit hodného chlapa, který by mi snesl modré z nebe. Bohužel má pravdu, Marka jsem si nezasloužila.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články