Pavlína (33): Měla jsem tolik vztahů, že bych je nespočítala. Nikdy jsem se za to nestyděla, ale pak se něco stalo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena vztahy
Zdroj: Shutterstock

Za svůj život jsem měla tolik vztahů, že bych je nedokázala spočítat. Kdysi jsem ještě měla přehled, ale po dvacátém vztahu už jsem to přestala sledovat. Nikdy jsem se ale nestyděla za to, kolik jsem měla partnerů. Je to přece můj život a jen na mně záleží, jak s ním naložím.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

O pozornost mužů jsem nikdy neměla nouzi. Velmi mě bavilo, jak se mě snažili získat. Častokrát se mi doslova podbízeli a to mi dělalo dobře. Moje rodina už dávno přestala řešit, jak svůj život vedu. Nebyli na to hrdí, ale co s tím mohli dělat?

Netajila jsem, že mám za sebou hodně vztahů

Znám ženy, které schválně lžou o tom, kolik měly partnerů. Nikdy jsem nepochopila, co je k tomu vede. Opravdu by se žena měla stydět za to, že jí postelí prošlo vícero chlapů? Podle mě tedy rozhodně ne.

I já už měla v ložnici tolik mužských, že bych to nespočítala, ani kdybych chtěla. Na některé bych si sice s jistotou vzpomněla, ale jiní v mém životě strávili jen tak krátkou chvíli, že jsem je zkrátka vytěsnila z hlavy.

Nikdy jsem netajila, že jsem měla vícero vztahů a opravdu hodně partnerů. Ačkoli jsem se setkala s tím, že se na mě lidé dívali skrz prsty, nikdy jsem to neřešila. Proč bych taky měla?

Moje okolí se mě naučilo brát takovou, jaká jsem

Jestli tenhle můj životní styl někdo těžce nesl, pak to byli rodiče. Asi si představovali, že se jejich dcera usadí, jenže to pro mě nebylo. Zatím to nevypadalo, že bych měla v plánu zakotvit a založit rodinu.

Nakonec se s tím ale moje okolí smířilo, ať už šlo přímo o rodiče, nebo o přátele. Začali mě brát takovou, jaká jsem. Konečně přestali řešit, jestli jsem měla jednoho, pět, nebo padesát chlapů. Díky bohu za to.

Ta situace mi nepříjemně otevřela oči

V dnešní době má asi každý z nás sociální sítě. Nejsem sice závislá, ale pravidelně je používám. Mám tam založené profily, využívám je mimo jiné také k seznamování.

Jednoho odpoledne se u mě stavila kamarádka Zuzka na kafe. Povídaly jsme si, a najednou vytáhla mobil, že mi nutně musí něco ukázat. Čekala jsem třeba nějaké vtipné video nebo fotku jejích dětí. Ona mi ale ukázala profil na jedné sociální síti, na kterém sice byla moje fotografie, ale profil nebyl můj.

To, co jsem se na daném profilu vzápětí dočetla, mi nepříjemně otevřelo oči. Ten profil o mně mluvil, jako o ženě, která jde s každým. A to jsem to popsala ještě velmi slušně.

Nevím, kdo za tím stojí, ale velmi mi to ublížilo

S kamarádkou jsme to sice probíraly, ale nepodařilo se nám zjistit, kdo ten profil založil a kdo ho spravuje. Bylo ale jasné, že ho někdo založil za jediným účelem –⁠ ponížit mě. V podstatě jsem tam byla prezentována jako žena, kterou zaručeně dostanete do postele.

Hodně mi to ublížilo. Nikdy jsem se nestyděla za to, že jsem měla více vztahů, a nikdy jsem to ani netajila. Jenže teď se musím nad svým přístupem k životu zamyslet. Opravdu nechci, aby se o mně říkalo, že dám úplně každému.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články