Ladislav (46): Pozvánka být na svatbě za svědka mě příjemně překvapila. Co se ale dělo, jsem rozhodně nečekal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 35
Zdroj: 123RF.COM

Ladislav pracuje jako zámečník v jedné zahraniční firmě. Má hodně kamarádů, ale většina z nich jsou spíše známí než přátelé. Proto ho velmi zarazila a překvapila pozvánka jednoho kamaráda, s nímž se již dlouho neviděl, aby mu šel na svatbě za svědka. Pozvánka platila pro celou rodinu, takže vzal manželku a děti a vyrazili.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Už uvítání bylo zvláštní

Svatebčané na ně již čekali ve zvláštních mundúrech. „Nevěděl jsem, jestli jsme dorazili na správné místo, ale poznal jsem Pavla, tak jsem si říkal, že je to asi ono,“ přiznává Ladislav, který byl trochu zaražený z toho, co jej na místě domnělé svatby čekalo.

Svatba byla opravdu v plánu, ale v poněkud netradičním duchu. „Manželka lákala během cesty dceru na Mendelsona. Maličká se tak těšila,“ konstatuje Ladislav.

Svatebčanů bylo na místě poměrně hodně, nikdo ale zřejmě nebyl předem připraven na to, v jakém duchu se svatba ponese. Ženich s nevěstou se ale báječně bavili.

„Pavel byl vždycky recesista. Nevím, jak jsem na to mohl zapomenout,“ přiznává Ladislav a dodává: „Do obřadu zbývala hodinka, proto jsem si řekl, že i já ty dva něčím překvapím,“ potměšile pomrkává.

Laserový meč

„Sebral jsem se a vyrazil do nejbližšího hračkářství a pořídil jsem nutné vybavení,“ vzpomíná Ladislav. V té chvíli se ženich s nevěstou stále skvěle bavili nad nechápavými výrazy ostatních svatebčanů.

Když se Ladislav vrátil na svatbu, převlékl se ještě v autě a snažil se nenápadně vplížit na obřad, který už začínal. „Když zazněly první tóny Imperial March ze Star Wars, zeptala se moje dcera matky, zda je to ten Mendelson,“ usmívá se Ladislav.

„Nakonec to zvládla,“ potměšile dodává. Otevřely se dveře a v nich stála nevěsta jako princezna Leia, ženich už stál před oltářem v doprovodu své matky v kostýmu Luka Skywalkera.

„Přiběhl jsem na poslední chvíli, nasadil si koupenou masku Darth Vadera a doplnil ji laserovým mečem, který jsem sehnal v hračkářství,“ směje se Ladislav.

Když zatarasil nevěstě cestu a požadoval výkupné, krve by se v ní nedořezal. „V té chvíli jsem se bavil já a královsky,“ dodává Ladislav.

Duchapřítomný ženich

Pavel ale dokázal svoji duchapřítomnost a přišel od oltáře vysvobodit nevěstu. Pro manželský slib si pak došli bok po boku.
„Když jsem jim gratuloval ke sňatku, jen tak jsem utrousil k Pavlovi, jestli si je vědom, že incest je zakázaný,“ pomrkává Ladislav. Leia byla ve filmu totiž Lukova sestra.

„Pavel brblal něco o tom, že já je od toho incestu určitě uchráním,“ směje se Ladislav. „Pravdou je, že jsem si tuhle svatbu docela užil a ženich s nevěstou také,“ uzavírá Ladislav.

„Když jsem po letech Pavla náhodou potkal v nové práci, smál se tomu našemu výstupu. Prý možná i díky tomu jim manželství vydrželo.“

Autor: Kamila Mertlová


Související články