Karolína (27): To, co jsem našla u přítele v telefonu, mě strašně vyděsilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena mobil
Zdroj: Shutterstock

S přítelem chodila Karolína asi dva roky. Myslela si, že ho zná a ví o něm všechno. Jenomže když se jednou podívala do jeho telefonu, zděsila se. To, co v něm našla, nečekala. A i když se ukázalo, že je to jen nedorozumění, objevila tím zálibu, která ji u něho zaskočila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Nikdy jsme s přítelem neměli před sebou žádná tajemství. Ani by mě nenapadlo, že když se podívám do jeho telefonu, objevím tam něco, co jsem nečekala. Tehdy se to ale stalo,“ vypráví Karolína.

„Radek šel do obchodu a telefon si nechal doma. Otevřela jsem jeho galerii fotek, abych se podívala na naše společné fotografie z poslední doby. Kromě toho jsem tam ale našla také obrázky, které mě vyděsily.“

Krev a jizvy

Na fotografiích, které měl Karolínin přítel Radim v telefonu, nebyly jen oni dva zamilovaní a usmívající se. Radim měl v galerii také hodně fotek, které byly plné krve, jizev a násilí.

„Na některých mu tekla krev z nosu. Na jiných si řezal žiletkou ruce. Udělalo se mi špatně při pohledu na ty hrůzy. Vyděsilo mě, že si přítel ubližuje, a ještě se u toho fotí.

K mnoha takovým fotkám byly přidány motivační citáty. Když jsem procházela jeho sociální sítě, zjistila jsem, že si s mnoha lidmi takové fotky vzájemně posílají. Nevěděla jsem, co mám dělat,“ vypráví čtenářka.

Zeptala jsem se ho narovinu

Když přišel Radim domů, byl dotazem, který od Karolíny přišel, zaskočen. Ona se ho totiž narovinu zeptala, zda si ubližuje. „Vykulil na mě oči a zeptal se mě, jak mě něco takového napadlo,“ popisuje.

„Já skoro plakala a chtěla jsem vidět jeho předloktí. Ukázal mi své ruce čisté a krásné, jako vždy předtím. Pak se mě ptal, zda jsem se náhodou nezbláznila. A tak jsem mu popsala, co jsem viděla.“

Šlo jen o projekt s kamarády

Radim Karolínu objal a uklidnil ji. Teprve pak se začal usmívat a vysvětlovat jí, že fotografie fotili s několika přáteli jako projekt pro jednu soutěž. Setkali se prý a s umělou krví a vazelínou si udělali pár jizev, které pak realisticky zdokumentovali.

„Ptala jsem se ho, proč mi něco neřekl dřív. On mi odpověděl, že tušil, jaká by byla moje reakce. Násilí odsuzuji a z krve se mi navíc dělá špatně. Nepředpokládal tak, že by mě to mohlo zajímat,“ popisuje Karolína.

I když má Radim podle jejích slov pravdu, měl jí říci všechno předem. Ušetřil by jí tím šok, který přišel, když fotografie náhodně objevila v jeho telefonu. „Všechno se nakonec naštěstí vyjasnilo,“ říká čtenářka.

„Můj přítel si nikdy neublížil, jenom má s přáteli podivné zájmy, které jsou mimo můj rámec chápání. Nikdy by mě ale nenapadlo, že si takové tajemství nechá pro sebe. Domluvili jsme se proto, že příště si řekneme všechno.“

Karolína chápe, že se svým přítelem nemusí mít všechny zájmy společné. I přesto se s ním cítí dobře a miluje ho. Jen je potřeba, aby se spolu naučili mluvit i o tom, co zajímá pouze jednoho z nich.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články