Karel (47): Mysleli jsme si, že soused je zedník. Když vyšlo najevo jeho pravé povolání, vyděsilo celý dům

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz soused zednik
Zdroj: Shutterstock

Nejednou jsem viděl souseda vycházet v montérkách. Logicky jsem usoudil, že se asi musí živit nějakým řemeslem. V domě se proslýchalo, že pracuje jako zedník na živnostenský list, a jedna sousedka dokonce tvrdila, že byl u její sestry spravovat venkovní zídku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Já se spokojil s představou, že soused pracuje rukama a živí se krásnou poctivou prací, kterou už dneska tolik vidět není. Nejen já jsem byl potom v šoku, když vyšla najevo pravda o tom, čemu se náš soused opravdu věnuje.

Potkával jsem ho ve špinavém oblečení

Souseda jsem až tak často nepotkával, přece jen jsem sám chodil do práce. Když už jsem ale na něho na chodbě nebo před domem narazil, vždycky měl na sobě špinavé oblečení.

Špinavé ne v tom smyslu, že chodil neupravený nebo třeba zapáchal. Nosil typické oblečení, ve kterém potkáte třeba zedníka nebo malíře.

Z toho jsem taky usoudil, a rozhodně jsem nebyl jediný, že se živí řemeslem. Sousedky povídaly, že je to zedník, co dělá sám na sebe a jedna z nich dokonce vehementně tvrdila, že její sestře dělal na baráku nějaké opravy.

Byl to slušný chlap

Kromě toho, že se soused pohyboval v oblečení od malty a jezdil starým autem, jsem toho o něm moc nevěděl.

Na první pohled ale působil jako fajn chlap. Když jsme na sebe natrefili, vždycky jsme se pozdravili a cestou výtahem třeba prohodili i nějaké to zdvořilostní slovo. Aby řeč nestála.

Měla oči navrch hlavy a vyprávěla nám o té novince

Zvykl jsem si, že některé sousedky u nás v domě mají tendence scházet se dole u schránek a tam si vypráví nejnovější drby. Co kde která viděla nebo slyšela.

Jednou jsme se s manželkou vraceli z nákupu, opět se tam sešel houf sousedek a jedna z nich nás hned odchytila. Oči měla navrch hlavy a chrlila ze sebe tu novinku.

Soused totiž nebyl zedník, jak jsme si všichni mysleli, ale pracoval jako agent v utajení. Nad tou zprávou jsem se pousmál. Bylo to jako z nějakého filmu a mě napadlo, že baba už blázní.

Celý dům to vyděsilo

Sousedka si ale stála za svým. Prý jí to vyprávěla snacha, která byla u toho, když vyhmátl nějakého dealera. Vyprávěla, jak se to přihodilo, a mně došlo, že se to prostě stát mohlo.

Zpráva o tom, čemu se soused věnuje, rychle oběhla celý dům a lidi to vyděsilo. Povídalo se i o tom, že se nejednou nachomýtl k nějaké střílečce, a to víte, tyhle drby se šíří rychlostí blesku, každý k tomu něco přidá a ve finále je z toho vesměs smyšlená zpráva.

Mně je to asi jedno. Pokud je to pravda, pak možná sousedovi i závidím. Já dělám od nevidím do nevidím ve fabrice. Jeho povolání, pokud takové opravdu je, bude asi daleko větší vzrušení.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články