Karel (45): Při zpovědi jsem zalhal. Do měsíce přišel krutý trest

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 3
muz 3

Karel se narodil do křesťansky založené rodiny. Odmalička byl vychováván k víře v Boha, dodržoval veškeré náležitosti své víry a nikdy v životě toho nelitoval. Jenže nedávno se stala věc, která jeho situaci zásadně změnila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Když jsem byl mladší, hodně kamarádů se mi pro moje vyznání smálo, měli hloupé řeči, když jsem hledal stejně založenou ženu a když jsem neměl žádné milostné zkušenosti, protože jsem čekal do svatby.

Ale pro mě byl Bůh vždy vším a ničeho jsem nikdy nelitoval. A nelituji ani dnes, ačkoli se musím přiznat, že jsem udělal něco, co se s mými zásadami rozchází,“ vysvětluje čtenář.

Udělal jsem chybu a šel jsem ke zpovědi. Místo nápravy jsem to ještě víc pokazil

Karel nikdy nechtěl mít nevhodné myšlenky o jiné ženě než o té, kterou si před sedmi lety vzal. Jenomže se v práci zamiloval do kolegyně. I když jí to nikdy neřekl a ani neměl tendenci s ní vztah navazovat, situace se mu začala komplikovat.

„Snažil jsem se jí vyhýbat, mluvit s ní jen minimálně. Cítil jsem se špatně, že myslím na jinou, zatímco mám doma manželku. Když se mi o ní začalo i zdát, rozhodl jsem se jít ke zpovědi. Své pocity jsem považoval za něco nesprávného, jenže jsem nedokázal říci před Bohem pravdu a přiznat, že se mi zdává o tom, jak podvádím vlastní manželku,“ píše čtenář.

„Proto jsem tvrdil jen to, že jsem udělal něco, co jsem nikdy dělat neměl. Když jsem byl ale dotázán, co přesně to je, zalhal jsem. Byla to první věc, která mě napadla. Nechtěl jsem zalhat, ani jsem vlastně nemusel odpovídat. Ale zazmatkoval jsem.“

Kolegyně v práci mi začala nadbíhat. Manželka si myslí, že s ní něco mám

Karel se po zpovědi cítil strašně. Nejenže se nedokázal smířit s myšlenkami, které měl, ale navíc si uvědomil, že zalhal před Bohem a pravděpodobně ho stihne trest. „Vůbec nevím, proč jsem to udělal,“ dodává.

Po pár dnech se v práci stalo něco nečekaného. Kolegyně, o které se mu zdávalo, ho pozvala na oběd. Ačkoli očekával pracovní schůzku, zjistil brzy, že šlo spíše o rande. „O dva dny později mě zvala ven znovu. Snažil jsem se odmítnout, ale pár lidí v práci si našeho zvláštního vztahu všimlo. Řeči o tom, že spolu něco máme, se brzy donesly k mojí ženě.

Podle Karla ho nyní manželka podezírá, že ji podvádí. „Několikrát se mě na kolegyni ptala, přiznal jsem jí dokonce své sny, ale ona mi nevěří, že je to všechno, co se mezi námi stalo. Nemohu jí asi mít za zlé, že mi nevěří. Mohu jen doufat, že se to mezi námi zdárně vyřeší.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články