Karel (35): Kdysi pro mě byla jen malá holka, až po patnácti letech jsem v ní objevil ženu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
stastny muz
stastny muz

Životní cesty jsou spletité a mnohdy nám osud do života jednoho člověka pošle dvakrát. Možná právě proto, abychom si uvědomili, že má pro nás daný člověk určitý význam a my bychom jej neměli přehlížet. Podobné to bylo i u pana Karla, jehož příběh si nyní můžete přečíst.

Byla to mladší sestra mého nejlepšího kamaráda

Začátek příběhu pana Karla nás vrací 15 let zpátky v čase. Vzpomíná na dobu, kdy byl ještě studentem na střední škole a většinu svého volného času trávil s nejlepším kamarádem Markem. Nezapomene se také zmínit o Alici, což byla Markova mladší sestra.

„Alice pro mě byla vždy pouze mladší sestrou mého nejlepšího kamaráda, v té době nás dělil šestiletý věkový rozdíl a já se tenkrát zajímal o holky svého věku, což bylo naprosto logické,“ vzpomíná pan Karel. „Musím ale přiznat, že jak Alice dospívala, stávala se z ní čím dál krásnější mladá žena. Pro mě to byla malá holka, která mě vlastně vůbec nezajímala.“

Po skončení střední školy se naše cesty rozešly

„Když jsem ukončil studium na střední škole, podotýkám, že úspěšně, naše společná cesta s kamarádem Markem se rozešla. On se rozhodl studovat v Praze, zatímco mě lákalo studium na vysoké škole v Brně. Sice jsme si ještě několikrát vyměnili pár SMS, ale postupem času kontakt mezi námi dočista utichl.“

Zdroj: 123RF.COM

Pan Karel vypráví také o svém studiu na vysoké škole, na které měl možnost poznat mnoho krásných dívek, přičemž s několika z nich během studia navázal kratší i dlouhodobější vztahy. Přiznává se, že na malou Alici úplně zapomněl.

Osud nás po letech svedl dohromady

Pokračování příběhu pana Karla nás vede o několik let dál. Velmi stručně shrne, že se po dokončení vysoké školy zatoužil vrátit zpátky do svého rodného města a také tak učinil. Byl v té době zrovna po rozchodu s přítelkyní a na navázání nového vztahu se vůbec necítil.

„Návrat zpátky na rodnou hroudu byl poněkud zvláštní, hodně se toho změnilo,“ směje se pan Karel. „Podařilo se mi najít si tady byt, protože jsem si upřímně neuměl představit, že bych se měl vrátit do domu svých rodičů. Našel jsem si slušný pronájem, který měla pod patronátem místní realitní kancelář. V tu chvíli, kdy jsem na jejich telefonní číslo volal, jsem ještě netušil, jak to se mnou osud zamýšlí. Znovu jsem se totiž setkal s Alicí, která pracovala jako realitní agentka,“ odhaluje Karel.

Už pro mě nebyla tou malou holkou jako kdysi

„Opětovné shledání s Alicí byl šok pro nás oba. Zatímco já ji poznal na první pohled, ona musela na okamžik zapátrat v paměti, aby si mě vybavila. Když jsem ji viděl naposledy, byla to malá holka, nyní jsem v ní však viděl dospělou ženu. A velmi se mi líbila,“ přiznává se pan Karel.

Tak nějak jsme tušili, že příběh pana Karla dospěje do šťastného konce, a nespletli jsme se. S Alicí to totiž dali dohromady a už dva roky tvoří pár.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články