Karel (33): Tchán mi před svatbou dal dobrou radu. Já mu nevěřil a nyní toho lituji

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz premyslivy
Zdroj: Shutterstock

Ještě před svatbou mi tchán kladl na srdce jednu zásadní věc, já ho ale neposlechl. Jeho slova jsem nebral vážně a záhy se ukázalo, že to byla chyba. Kdybych ho byl tenkrát poslechl, nemusel bych teď prožívat peklo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

O příběhu Karla jsme se dozvěděli prostřednictvím e-mailu, který nám poslal. Svěřil se v něm, co mu tchán řekl před svatbou a proč ho tenkrát neposlechl.

Svatba byl její nápad

Karel se přiznal, že s nápadem svatby přišla před třemi lety jeho tehdejší přítelkyně, nyní již manželka, Simona. V podstatě mu ani nedala na výběr.

„Nebylo to tak, že by o svatbě jen tak nenápadně mluvila,“ vysvětluje Karel. „Ona prostě jednoho dne přišla s tím, že se vezmeme, a brala to jako hotovou věc,“ dodává.

Vzápětí napsal, že neměl na výběr. Simona se chtěla vdávat a on ji miloval natolik, že si nedovolil odporovat. Tehdy poprvé se mu budoucí tchán snažil promluvit do duše.

Varoval mě, ale já na jeho slova nedal

„Simoniny rodiče jsem měl rád,“ netají se Karel. „Lenka i Honza byli moc fajn lidé, s Honzou jsme si dokázali povídat naprosto o všem,“ vypráví.

Když se rodina dozvěděla o svatbě mladých, Honza za Karlem přišel, aby jej varoval. Kladl mu na srdce, ať si svatbu s jeho dcerou dobře rozmyslí.

„Pamatuji si, jak mi tenkrát říkal, ať to ještě zvážím,“ vzpomíná Karel. „Že svou dceru miluje, ale mě má taky rád a nechce, abych jednoho dne litoval,“ vysvětluje.

Po svatbě se začala vybarvovat

Karel ale na jeho slova nedal. Do svatby se sice nechal v podstatě natlačit, ale v té době mu to nedocházelo. Simonu miloval a nedokázal si představit, že by svatby s ní měl někdy litovat.

„Asi měsíc nebo dva po svatbě a Simona se začala chovat jinak,“ pokračuje Karel. „Najednou všechno, co jsem udělal, bylo špatně. Neustále mě za něco peskovala, byla pořád uražená, že jsem tohle udělal, nebo tamto naopak neudělal,“ vysvětluje.

Vůbec poprvé Karla napadlo, že měl jeho tchán možná pravdu, když mu před svatbou říkal, že jeho dcera je stejná jako jeho žena. A že život s ní rozhodně není procházka růžovým sadem.

Lituji, že jsem tchána neposlechl

„Simona se pěkně vybarvila a život s ní není peříčko,“ stěžuje si Karel. „Rozhoduje prakticky o všem, co dělám, nebo nedělám. U nás doma je to ona, kdo nosí kalhoty,“ přiznává, byť na to prý není pyšný.

Svěřil se nám, že lituje, že tenkrát tchána neposlechl. Do svatby se nechal natlačit, protože Simonu miloval, a nyní už vidí chyby, které předtím neviděl.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články