Helena (28): Na dovolené mi tvrdil, že chodí po památkách. Po návratu domů mi sdělil zdrcující novinku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Placici zena
Zdroj: Shutterstock

Helena odjela s přítelem na krásnou dovolenou. Jejich představa o strávení volného času byla jiná. Zatímco Helena chtěla lenošit na pláži a užívat si sluníčko, jejího přítele Honzu lákaly památky. Hodně času proto dvojice trávila odděleně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

S tím by Helena neměla problém. Nechtěla svému příteli bránit, aby se podíval na místa, která ještě nikdy neviděl. Až po návratu domů zjistila, jak se to s těmi výlety za památkami mělo.

Každý jsme chtěli dovolenou trávit jinak

„Když mi přítel navrhl, že bychom si mohli vzít alespoň na deset dní dovolenou a jet někam do exotiky, neváhala jsem ani minutu,“ přiznává Helena.

Už první den po příjezdu se ukázalo, že si partneři představují svoji dovolenou jinak. Honzu lákaly památky, Helenu zase moře.

„Než abych se s ním hádala, navrhla jsem, že si každý půjdeme po svém,“ vysvětluje Helena. „Oběma nám to tak vyhovovalo,“ dodává.

Stále více času jsem byla sama

Asi čtvrtý den už ale Heleně začínalo vadit, že je její přítel pořád někde v trapu. Vždycky se objevil na hotelu nebo u bazénu, prohodil s Helenou pár slov a zase zmizel.

„Vysvětloval mi to tím, že je tady toho tolik k vidění a byl by hřích, kdyby se alespoň nepokusil vidět toho co možná nejvíce,“ vypráví Helena, čím Honza své celodenní výlety odůvodňoval.

Helena tak trávila celé dny sama. S přítelem se potkávala jen u večeře, večery pak trávili spolu. I to se ale ke konci dovolené změnilo.

Nechal mě na pokoji jako kůl v plotě

„Jednoho večera Honza mluvil o nějaké zábavě, která se tam konala, a básnil o tom, že by tam chtěl jít,“ pokračuje Helena. „Nadchla jsem se a řekla, že půjdu s ním. Z jeho výrazu bylo patrné, že se mu to nehodí, a já nechápala proč,“ dodává.

Helena se pak odběhla do koupelny připravit. Než se ale stihla nalíčit a obléknout, Honza zmizel. Nechal tam svoji přítelkyni jako kůl v plotě.

„Jelikož mi neřekl, kde se ta akce koná, nevěděla jsem, kam se za ním vydat,“ zoufá si Helena, která nakonec večer strávila na hotelovém pokoji.

Po návratu domů mi sdělil něco šokujícího

Takovou dovolenou si Helena nepředstavovala a domů se s přítelem vraceli v ponuré náladě. To nejhorší ale mělo teprve přijít.

„Dva dny poté, co jsme přijeli domů, mezi námi pořád bylo dusno. Zlobila jsem se, jak se ke mně Honza choval. On mi pak řekl něco, čím mě naprosto šokoval,“ naznačuje Helena, co se stalo po jejich příjezdu z dovolené.

Honza své přítelkyni oznámil, že na dovolené někoho potkal. Mělo jít o Češku, která tam dlouhodobě žila a pracovala v jednom místním podniku. Prý se spolu scházeli a přeskočila jiskra.

„Byl to pro mě šok, vůbec jsem nevěděla, co na to říct,“ netají se Helena. „Honza si sbalil svoje věci, mumlal něco o tom, že ho to mrzí a že letí zpátky, že tam nějaký čas s tou ženskou bude a bla bla, upřímně už jsem ho neposlouchala,“ píše Helena. „Takovou dovolenou jsem si vážně nepředstavovala,“ stěžuje si v závěru svého e-mailu.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články