Kamila (50): Manžel mě vzal v létě na luxusní dovolenou. Odhalila jsem nechutnou pravdu a z manžela se mi udělalo zle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena terasa smutek
Zdroj: Shutterstock

Když jí manžel do ruky podával obálku, ve které byl voucher na luxusní dovolenou v exotickém ráji, neměla Kamila daleko k slzám. Roky toužila po dovolené v zahraničí, ale z finančních důvodů jezdili s manželem a dětmi vždy jen po České republice, kde to přece jen bylo lacinější.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nádherné desetidenní dovolené v Karibiku proto Kamila nemohla uvěřit. Byla manželovi vděčná, že jí konečně splnil velký sen, a několikrát se ujistila, jestli jsou na tom finančně opravdu tak dobře, že si to mohou dovolit.

Nestrádali jsme, ale vyskakovat jsme si nemohli

Kamila si vždycky přála podívat se někam za hranice. Jenže kvůli třem dětem a mnoha starostem svůj sen neustále odkládala. Dalším důvodem byly finance, kterých rodina nikdy neměla nazbyt.

„Nebudu tvrdit, že jsme v životě nějak strádali nebo že by nám či dětem cokoli chybělo,“ píše Kamila. „Ale na dovolenou někde na Bahamách to prostě nebylo, na to jsme neměli peníze,“ dodává vzápětí.

Vyrazil mi tím dech

„Když mi manžel podával do ruky obálku a potutelně se u toho usmíval, čekala jsem, že nám zaplatil třeba nějaký wellness víkend,“ pokračuje Kamila.

V obálce ale našla poukaz na několikadenní dovolenou v Karibiku. Pohled na voucher slibující luxusní pobyt all inclusive jí vyrazil dech.

„Nezmohla jsem se na slovo, málem jsem nezadržela slzy,“ přiznává Kamila otevřeně. „Manžel se usmíval a já tomu nemohla uvěřit.“

Splnil mi můj velký sen

Jelikož děti už byly velké, na dovolenou odjela Kamila jen s manželem Zbyňkem. Napsala nám, že nic krásnějšího v životě nezažila a že si plnými doušky užívala každičký den strávený v nádherném Karibiku, kde o ně bylo postaráno doslova jako v bavlnce.

„Ta dovolená byla jedním slovem úžasná,“ vzpomíná Kamila. „Měli jsme úplně všechno, chodili jsme po památkách nebo celé dny leželi na pláži, užívali si otevřený bar, večerní program. Bylo to prostě boží,“ popisuje nadšeně.

Návrat do kruté reality

Po návratu domů ale na Kamilu čekalo nepříjemné překvapení. Několik dní poté, co se z dovolené vrátili, vybírala poštu a v ní našla dopis pro manžela. Podle loga poznala, že jde o jednu společnost poskytující půjčky.

„Nikdy předtím jsem manželovi poštu neotevírala, ale toho dne jsem to prostě udělala,“ přiznává Kamila. „Když jsem si ten dopis přečetla, zhroutila jsem se na židli. To byl krutý návrat do reality,“ dodává.

Možná to myslel dobře, ale tohle dělat neměl

„Před dovolenou jsem se manžela několikrát ptala, kde na to vzal peníze, nebyla to rozhodně malá částka,“ vysvětluje Kamila a dodává, že ji manžel přesvědčoval, jak na to tajně šetřil a dal peníze dohromady. A ona mu uvěřila.

Ve skutečnosti si na jejich luxusní dovolenou peníze půjčil a rozhodně to nebyla malá částka. Kamile se z manželova podvodu udělalo zle.

„Sice mi tvrdí, že to myslel dobře a že to dělal především pro mě, ale ať už byly jeho úmysly jakékoli, hrozně mě tím zklamal. Moc dobře ví, že nesnáším dluhy, a on se zadlužil na několik let,“ zoufá si zklamaná Kamila.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články