Kamila (30): Ve chvíli, kdy dcera musela do nemocnice, manžel selhal na plné čáře. Tohle mu nikdy neodpustím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nastvana zena
Zdroj: Shutterstock

Žádná matka nechce, aby její dítě muselo do nemocnice. Ani naše čtenářka Kamila si takový scénář nepřála. Přesto osud zamíchal kartami tak, že její starší dcera Lucinka musela nečekaně do nemocnice, protože uprostřed noci dostala laryngitidu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

V daný moment očekávala podporu od svého manžela. Ten se ale zachoval úplně jinak, než Kamila očekávala. Nikdy nezapomene na jeho reakci.

Dcera jen trochu chraptěla

Kamila napsala, že se u dcery objevila rýma a během dne začala chraptět. Dokonce se přiznala, že se tomu s manželem zasmáli, protože dcera Lucinka začala mluvit hrubším hlubokým hlasem.

„Myslela jsem si, že to bude jen nějaké nachlazení,“ píše Kamila. „Ze školy často přinesla nějaký bacil, proto jsem i tentokrát čekala, že to bude klasická chřipka, nebo jen viróza,“ pokračuje.

Nemohla se pořádně nadechnout

Kamila se snažila udržet svoji pětiletou dceru během dne v klidu, ale jak sama napsala, každý rodič moc dobře ví, jak těžké to je. K večeru se její stav začal zhoršovat.

„Už když usínala, měla vyšší teplotu. Dala jsem jí Paralen a něco na zklidnění kašle, aby ji v noci nebudil,“ vysvětluje maminka dvou holčiček. Jenže v noci stav pětileté Lucinky vygradoval.

Lucinka se nemohla pořádně nadechnout. Kamila zpanikařila, něco takového nezažila. Vzpomněla si na laryngitidu, o které jí vyprávěla kamarádka, a rychle vzala dceru před otevřený mrazák. Pomohlo to, ale jen trochu. Proto nakázala manželovi, aby zavolal sanitku.

Šokovalo mě, jak se manžel zachoval

Kamila má kromě pětileté Lucinky ještě čtyřměsíční dcerku Pavlínku. Právě kvůli té musela zůstat doma, Pavlínka vyžadovala pravidelné kojení. S Lucinkou tak do nemocnice musel odjet manžel.

„Zdráhal se. Pokud jde o děti, všechno vyřizuji já,“ vysvětluje Kamila. „Nakonec ale s dcerou odjel a já předpokládala, že tam bude s ní celou noc. Ráno jsem ho chtěla vystřídat, ale v noci jsem nemohla od malé Pavlínky, která byla závislá na kojení,“ píše.

Jenže o dvě hodiny později se stalo něco, co Kamila nečekala. Najednou v zámku zacinkaly klíče a její muž se objevil ve dveřích. To ji šokovalo. Proč nezůstal s maličkou v nemocnici?

Tohle mu nikdy nezapomenu

„Okamžitě jsem byla na nohou a na manžela udeřila, co dělá doma,“ pokračuje pisatelka. „Nemohla tam přece zůstat sama, byla ještě maličká a určitě tam potřebovala alespoň jednoho z rodičů. Manžel mi odvětil, že nemá rád nemocnice a zůstat tam nechtěl. Prostě jen tak tam nechal naše dítě,“ zlobí se Kamila, do které v ten moment vjeli všichni čerti.

Hned ráno za svojí holčičkou vyrazila a v nemocnici si i přes prvotní nespokojenost lékařů vydupala, že zůstane na pokoji společně s ní a vezme s sebou ještě mladší dceru, kterou musí kojit. Manžel v jejích očích selhal na plné čáře.

„Hrozně mě zklamal,“ netají se Kamila. „Nikdy mu nebudu schopna odpustit, že se svým způsobem vykašlal na naše vyděšené dítě, které strávilo noc o samotě v naprosto cizím prostředí. Tohle si u mě jen tak nevyžehlí,“ píše odhodlaně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články