Mirek (24): Přítelkyně neplánovaně otěhotněla. Zpráva o miminku naše rodiny rozdělila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vousaty
Zdroj: Shutterstock

Mirek a Klára jsou spolu teprve krátce. Chodí spolu necelého půl roku, prožívají první zamilovanost a bohužel také první starosti. Klára totiž před nedávnem zjistila, že je těhotná. Miminko rozhodně neplánovali a pro oba to byl obrovský šok.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Mirek nejdříve nevěděl, jak na zprávu o těhotenství své přítelkyně reagovat. Jednak to pro něho byl šok, jednak měl obrovský strach, co na to řeknou rodiče. A bál se právem. Zpráva o miminku totiž jejich rodiny rozdělila.

Nevěděl jsem, co na to Kláře říct

Že je něco špatně, Mirek pochopil hned poté, co přijal hovor od své přítelkyně. Brečela totiž do telefonu. Doslova propukla v hysterický záchvat, ve kterém nebyla schopna slova.

„Strašně jsem se vyděsil, co se stalo,“ netají se Mirek. „Klára volala, nemohla popadnout dech, pláčem se zajíkala a já jí přes telefon nerozuměl. Blekotala něco o dítěti, vůbec jsem ji nechápal,“ přiznává.

Vše mu došlo jen o pár minut později, když dorazil domů. Tam našel Kláru zhroucenou v koupelně. Plakala a v ruce držela těhotenský test. A na něm jasně viditelné dvě čárky. To byl pro Mirka šok, se kterým absolutně nepočítal.

Báli jsme se, co na to řeknou rodiče

Jakmile se Klára i Mirek vzpamatovali z prvního šoku, začali řešit, co bude dál. Oba věděli, že to budou muset říct rodičům. A logicky se báli, jaká bude jejich reakce.

„Já i Klára pořád ještě studujeme, máme tedy bokem i nějaké brigády, ale naši rodiče v nás vkládali velké naděje,“ vysvětluje Mirek, proč se báli, jak se budou na Klářino těhotenství rodiče tvářit.

Obávali se oprávněně. Tedy – vlastně napůl. Jedni rodiče totiž byli z miminka nadšení a nějaké studium šlo v jejich očích absolutně stranou. Horší to bylo u druhých rodičů, kteří přišli s radikálním řešením.

Rodiny se rozdělily na dva tábory

„Moji rodiče byli nadšení, že je Klára těhotná,“ vysvětluje Mirek. „Maminka dokonce brečela, vůbec je nenapadlo řešit, jestli chodíme do školy, nebo ne,“ píše. U Klářiných rodičů to ale tak veselé nebylo.

Okamžitě totiž zavrhli možnost, že by si Klára dítě nechala. Rozhodli, že bude nejlepší, když půjde na potrat. Přece si kvůli dítěti, které bylo navíc neplánované, nezkazí studium a budoucnost, která ji čeká.

„Zaskočilo mě, jak reagovali, ale trochu jsem s tím počítal,“ pokračuje Mirek. „Nepočítal jsem ale s tím, že budou hnát Kláru na potrat. Tohle jejich rozhodnutí naše rodiny rozdělilo na dva tábory,“ dodává.

Nezajímá je, že jsme dospělí

Mirek a Klára jsou ze situace nešťastní. Jedni rodiče je podporují v tom, aby si miminko nechali, a jsou prý odhodlaní s čímkoli pomoci. Na dítě se už teď moc těší.

Na straně druhé jsou ale rodiče Kláry, kteří stojí za potratem a na svoji dceru tlačí, aby to neprodlužovala. „Vůbec je nezajímá, že jsme dospělí,“ stěžuje si Mirek.

„Nevím, co budeme dělat. Je to koneckonců naše věc, ale trápí nás, že se kvůli tomu naše rodiny dostali do sporu,“ zoufá si Mirek. „Mám strach, že pokud si dítě necháme, rodiče to Kláře neodpustí a ona bude nešťastná,“ svěřuje se v závěru.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články