Kamil (48): Manželčina maminka trpí zvláštní závislostí. Žena to buď nevidí, nebo to nechce řešit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz pochyby
Zdroj: Shutterstock

Všiml jsem si toho už před nějakou dobou. Kdykoli jedeme na návštěvu ke tchyni, jsem si stále více jistý, že má problém, který by měla začít řešit. Když jsem o tom chtěl mluvit se svojí ženou, nesetkal jsem se s pochopením.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jsem přesvědčený, že je tchyně svým způsobem nemocná. Moje žena to ale nevidí – nebo vidí, ale nechce to řešit. Já se ale bojím, že by to mohlo špatně dopadnout.

Své pochybnosti jsem si nejdříve nechával pro sebe

Už před několika měsíci mě při návštěvě u mojí tchyně zaskočila hromada krabic, která stála na chodbě. Tenkrát to tchyně omluvila slovy, že třídí věci po svém zesnulém manželovi.

Jelikož k mamince mé ženy jezdíme pravidelně, nemohlo mi uniknout, že za několik dní ke krabicím přibyly další. A aby toho nebylo málo, začaly se u tchyně štosovat časopisy a letáky.

Už tenkrát mě napadlo, jestli za tím nebude něco jiného. Nebyla to ale moje věc, proto jsem si své pochybnosti nechával pro sebe.

Manželka mě suše odbyla. Problém nevidí, nebo ho nechce řešit

Při každé návštěvě jsem se stále více utvrzoval v tom, že má moje tchyně problém. Nemám jí to za zlé, je to starší dáma, která žije sama, ale očividně potřebuje pomoc.

Svěřil jsem se proto své ženě, že si myslím, že její maminka trpí zvláštní závislostí a že bychom měli co nejdříve zasáhnout.

Nemile mě překvapilo, že se manželka tvářila, že o ničem takovém neví, a navíc mě odbyla, že se mi to určitě jen zdá. Takovou reakci jsem nečekal.

Nejde si nevšimnout, že hromadí věci. Cožpak to vidím jen já?!

Hromada krabic, stohy časopisů, novin a letáků. Několik párů bot, které leží nerozbalené v krabicích, také oblečení nebo neskutečná zásoba trvanlivého jídla.

Mohl bych pokračovat dál, co všechno byste našli v bytě mojí tchyně. Poslední dobou to tam nevypadá jako v bytě, kde někdo žije, ale jako někde ve skladu.

Překvapuje mě, že to nikdo neřeší. Ani moje žena, která všechny ty věci přehlíží, ani její sestra, která zrovna tak maminku navštěvuje. Cožpak to vidím jen já?

Mám strach, že pokud tchyni nepomůžeme, dopadne to špatně

Někdy si říkám, že bych to měl nechat plavat. Jsem očividně jediný, kdo registruje nějaké podivné chování. Přesto mi to nedá.

Možná by mi to kdekdo nevěřil, ale mám o svoji tchyni strach. Několik měsíců totiž sleduji, jak si zanáší byt nepořádkem a hromadí kolem sebe haraburdí, které ji jednoho dne pohřbí.

Bojím se, že pokud moje žena nebo kdokoli další z rodiny brzy neotevře oči, dopadne to špatně. Bohužel se mi zatím nedaří přesvědčit někoho dalšího, že tohle už je nebezpečná závislost.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články