Leoš (33): Bojím se, že moje žena ubližuje našemu synovi. Ona tvrdí, že nedělá nic špatného

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz dite strach
Muz dite strach

Leoš se před půl rokem stal poprvé pyšným tatínkem a novou roli si opravdu užívá. Maličký synek Dalibor se podle něho má čile k světu a je pro Leoše samozřejmě tím nejúžasnějším miminkem na světě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Je tu ale jedna věc, která Leoše trápí. Má totiž strach, že jeho žena synovi ubližuje, ačkoli ona na to má naprosto opačný názor a tvrdí, že nedělá nic špatného.

Na roli otce jsem se velmi těšil

Moje žena je o dva roky starší a je to typická kariéristka. Práce pro ni byla dlouho na prvním místě, takže ačkoli už jsme svoji jedenáct let, na dítě jsem si počkal opravdu dlouho.

Zpočátku jsem ji přesvědčoval, že miminko náš vztah ještě více upevní, ale nechtěla o tom ani slyšet. Viděla se na lepší pracovní pozici a byla připravena pro to hodně obětovat.

Nakonec jsem to konečné rozhodnutí, že tedy teď je ta správná doba a jdeme do toho, nechal na ní. Počkal jsem si, a nakonec se dočkal. Před šesti měsíci se nám narodil syn Dalibor.

Snažím se manželce se vším pomáhat

Někdy mám pocit, že moje žena není z našeho syna tak nadšená, jak jsem z něho nadšený já. Proto se ze všech sil snažím, abych jí byl nápomocný, kdykoli vidím, že je toho na ni hodně.

Máme sice jen jedno dítě, ale přijde mi, že manželka není úplně mateřský typ, že je skutečně spíše na tu kariéru, které se kvůli synovi vzdala.

Neřekne to nikdy nahlas, ale občas ji vidím, jak sedí a dívá se do prázdna. Nevím sice, nad čím přemýšlí, ale troufnu si tvrdit, že si představuje, jaké by to bylo, kdyby se nevzdala kariéry pro dítě. Ale jsou to jen mé dohady.

Mám strach, že žena našemu dítěti ubližuje

Poslední dobou dělá manželka věc, kvůli které se bojím, že našemu synovi ubližuje. Daliborek je spavé miminko. Když se dá večer spinkat, krásně prospí i 6 až 8 hodin.

Když tedy manželka večer syna naposledy nakojí a uspí, nalije si skleničku vína. Když jsem ji s alkoholem viděl poprvé, zděsil jsem se. Ona mě však uklidnila, že to ničemu nevadí.

Od té doby si dává skleničku vína skoro každý večer. Vždycky nakojí, uspí a poté si sedne k televizi s dvojkou červeného. Mám strach, že tím synovi ubližuje. Vždyť pořád kojí!

Žena tvrdí, že to ničemu nevadí. Co když se plete?

Manželka mi na to řekla, že přeháním. Tvrdila, že když syn prospí i 6 hodin a ona mezitím stihne jednou mléko odstříkat, pak se vůbec nic neděje.

Dokonce se mě snažila přesvědčit nějakými články na internetu, kde se psalo, že se alkohol do mléka po tak dlouhé době nedostane.

Stejně mám strach. Co když se žena plete? Byl bych nerad, kdyby kvůli dvojce vína nějakým způsobem ohrozila našeho syna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články