Kamil (47): Nevěděl jsem, že moje žena měla dluhy. Byl jsem v šoku, když mi řekla, jak je splatila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zena dluhy 1
Muz zena dluhy 1

Kamil žil v přesvědčení, že před sebou se svojí ženou Ingrid nemají žádná tajemství. Jedno ale přeci jen vyplavalo na povrch a vzápětí bylo následováno dalším, které Kamilovi vyrazilo dech. Něco takového by od své ženy rozhodně nečekal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když jsem se z úst své ženy dozvěděl přiznání, že měla dluhy, o kterých jsem nevěděl, zpočátku jsem tomu ani nechtěl věřit.

Nesedělo mi to na ni, a hlavně jsem si ničeho nevšiml. To ale nebylo to nejhorší, co jsem měl zjistit.

Půjčila si peníze od nebankovní společnosti

Pracuji jako řidič kamionu. Finančně na tom nejsem špatně, avšak má to svoji cenu – nejsem skoro vůbec doma.

Manželka je od začátku zvyklá, že je s dětmi přes týden sama, zatímco já se vracím v pátek večer a trávím s nimi jen víkendy.

Když svojí nedbalostí rozbila pračku, kterou jsem jí shodou okolností jen před pár měsíci koupil, bála se mi to říct. Nechtěla, abych poznal, že vybrala tolik peněz z našeho účtu, tak si vzala půjčku u nebankovní společnosti.

Jak už to tak bývá, dostala se do dluhů. Ze svého mizerného platu sotva zaplatila výdaje a ze společného účtu nechtěla vybírat nic navíc.

Zvolila nešťastný způsob, jak z toho ven

Jelikož si vzala půjčku, kterou musela do určitého data splatit, a neměla na to, vzala si další. Jak se říká, vytloukla klín klínem, což nebylo nejšťastnější.

Nakonec to dopadlo tak, že na ni společnost tlačila, aby zaplatila hned, a ona nevěděla, kde má rychle peníze vzít.

Našla způsob, jak z této šlamastyky ven, ale zvolila ho opravdu velmi nešťastně. Když mi řekla, kde vzala peníze na splacení, udělalo se mi špatně.

Ani jsem nestihl vstřebat informaci o tom, že si za mými zády vzala půjčku, když mi mohla o peníze normálně říci. Hned nato následoval další šok, který jsem do této chvíle nevstřebal.

Nejsem si jistý, zda manželce dokážu odpustit

Pod tlakem ze strany společnosti, které dlužila, a ze strachu, co bych jí na to celé řekl, se manželka začala vystavovat online.

Existují takové stránky, kde ženy na webkamerách ukazují věci, jež by měly ukazovat jen partnerům. Jelikož jsem nebyl přes týden doma, snadno to celé mohla realizovat.

Ponížila se tím sama před sebou, ale jak se přiznala, byla zoufalá. Neměla, kde jinde rychle vzít tolik peněz, protože dluh se nasčítal – nebankovní instituce jsou na tohle moc šikovné.

Zatímco já byl někde na cestách, moje žena vydělávala peníze tím, že se vystavovala na internetu.

Byl jsem v šoku, když mi to s pláčem přiznala, a jsem v šoku ještě teď, i když už je to nějaká chvíle, co to vím. Bohužel si nejsem jistý, zda to své ženě dokážu odpustit. Udělala to zbytečně – peníze máme, stačilo mi jen říci pravdu a neudělat takovou botu.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články