Kamil (44): Bratr mě odporně podvedl. Nemůžu se mu za to ani podívat do očí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz podvedeny bratrem
Zdroj: Shutterstock

Před lety se pohádali kvůli jedné dívce. Nakonec si jako bratři podali ruce a uzavřeli „dohodu“, na jejímž základě si Kamil o dva roky později onu dívku vzal. Až donedávna si myslel, že se bratr s pomyslným druhým místem smířil. Nebyla to ale pravda a za zády Kamila se odehrála odporná bratrská zrada.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jako bratři se hádali často. Předmětem jejich rozepří bývalo ledasco – když byli ještě malí kluci, hádali se o lepší kolo. V pubertě zase o to, kdo si večer pustí svůj program v televizi. A jako dospělí se pohádali kvůli krásné Simoně. Byl to Kamil, který z tohoto „sourozeneckého souboje“ tenkrát vyšel jako vítěz. Jenže tím to neskončilo…

Tenkrát jsme byli na ostří nože

Kamil a jeho o dva roky mladší bratr Roman se hádali a bratrsky pošťuchovali už od dob, kdy byli ještě děti. Rozepře mezi nimi vznikaly i později, kdy už měli mít oba dva rozum.

„Líbila se nám stejná holka,“ vysvětluje Kamil. „Simona od sousedů, fakt kočka. Oba dva jsme si na ni brousili zuby, ale bylo jasné, že získat ji může jen jeden,“ pokračuje.

Tehdy spolu s bratrem byli na ostří nože. Ani jeden se nechtěl krásné Simony vzdát. Nakonec rozhodla hra, kterou známe asi všichni – kámen, nůžky, papír.

„Bylo to dětinské? Asi ano,“ přiznává Kamil ve svém e-mailu. „Vyhrál jsem a bratr mi přísahal, že je Simona moje. Tak jsem to na ni zkusil a o dva roky později si ji vzal. Myslel jsem, že je to mezi mnou a bráchou dávno uzavřené, ale spletl jsem se,“ naznačuje vývoj událostí, se kterými nepočítal.

Zrada vlastního bratra, o které jsem roky nevěděl

Kamil si vzal Simonu a ani jeho bratr nezůstal sám. Po pětiletém vztahu se i on oženil, vzal si sympatickou a pohlednou Janu. Kamil o své švagrové píše moc hezky.

„Jana je fajn ženská, pěkná, šikovná, s vytříbeným smyslem pro humor,“ popisuje. „Měl jsem za to, že je po jejím boku bratr šťastný. Netušil jsem však, co se mi odehrávalo za zády v době, kdy jsem si myslel, že můj život nemá chybu,“ odkrývá velmi opatrně, co se přihodilo.

Nemůžu se mu podívat do očí

Je to už několik týdnů, co se bratři společně opili. A jak už to tak bývá, v alkoholu se skrývala pravda, která bratra Romana roky tížila. Rozhodl se jít se svým břemenem na povrch, ačkoli bylo jasné, že tím ublíží mnoha dalším lidem.

„Když ze sebe soukal, že s mojí ženou několikrát spal, když jsem byl služebně mimo domov, udělalo se mi zle,“ svěřuje se Kamil. „Prý to bylo nedlouho po naší svatbě, když si stále na Simonu myslel a nemohl se smířit s tím, že jsem to byl já, kdo ji získal,“ vysvětluje.

Pro Kamila to byla obrovská rána. Zradil ho nejen bratr, kterého považuje za nejbližšího člověka ve svém životě, ale i jeho žena, která se nakonec k nevěře přiznala.

„Od té doby nemůžu spát, nemám chuť k jídlu, je mi ze všeho zle,“ netají se. „Bratrovi se nemůžu podívat do očí. Nevěřím tomu, že mi byl schopen něco takového udělat,“ uzavírá Kamil svůj příběh s nešťastným koncem.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články