Kamil (34): Brzká svatba, brzký rozvod: Manželství nám vydrželo jen půl roku

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
plac muz
plac muz

Vždycky jsem byl zdrženlivější typ, který nad věcmi dlouho přemýšlel, než se je skutečně rozhodl udělat. Narodil jsem se ve znamení Váhy, a to mi samo o sobě předurčovalo nerozhodnost. Ta mě skutečně doprovázela celý život. Když jsem poznal Ingrid, rázem jsem pochopil, že člověk může ke všemu přistupovat i jinak. Její způsob života mi zpočátku vyhovoval, a právě skutečnost, že nad ničím zbytečně nepřemýšlela a brala život takový, jaký byl, mi na ní nejvíce učarovala.

Ingrid se do našeho vztahu vrhla po hlavě

Znáte ono přirovnání vrhnout se do něčeho po hlavě? Pokud byste chtěli vidět člověka, který by si toto tvrzení mohl nechat vytetovat, pak byste se museli potkat s Ingrid. Ona je totiž přesně ten typ, který nad ničím dlouho nepřemýšlí a jedná z vteřiny na vteřinu. I do našeho vztahu se Ingrid vrhla po hlavě, což mě překvapilo. U jiných žen jsem byl zvyklý na spíše opačné chování, kdy si chtěly nechat dostatek času, aby se přesvědčily, že ten vztah skutečně stojí za to. Ingrid ale taková nebyla.

Zaskočila mě tím, že se chtěla vdávat

Pokud jde o můj vztah s Ingrid, hodně věcí jsme řešili tzv. za pochodu. Ingrid neměla ráda složitosti, což mělo na jednu stranu výhodu v tom, že jsme se prakticky vůbec nehádali, protože to byla podle ní zbytečná ztráta času, na stranu druhou mě ale dokázala zaskočit nápady, které bych já osobně nevymyslel. Jako třeba tehdy, když mi úplně obyčejně mezi řečí oznámila, že by se chtěla vdávat.

Zdroj: 123RF.COM

Byli jsme toho času spolu teprve tři měsíce, což není dostatečně dlouhá doba na to, abyste se utvrdili, že po boku toho druhého chcete strávit zbytek života. Nicméně Ingrid byla přesvědčená, že jsme se hledali, až jsme se našli, a že jsme si souzeni.

Svatba byla rychlá a obyčejná

Nejsem kdovíjak zženštilý, nicméně se nebudu tajit tím, že jsem si svou svatbu představoval trošičku jinak. Vůbec by mě nenapadlo, že svou svatbu naplánuji během jediného týdne, a nakonec si ji odbudu jen se svojí přítelkyní a dvěma svědky. Svatba totiž byla další záležitost, do které se Ingrid vrhla po hlavě, a chtěla se vdávat co nejdříve. Proto jsme měli naprosto obyčejný obřad jen v doprovodu našich svědků.

Zdroj: 123RF.COM

Co rychle začalo, rychle také skončí

Nemohu tvrdit, že by mi s Ingrid nebylo dobře. Rozuměli jsme si a v mnoha ohledech jsme se na svět dívali stejně. Přesto jsem se ale kolikrát nemohl ubránit myšlenkám, že jsme to přeci jen uspěchali. Brzy jsem začal jistou nespokojenost zaznamenávat i na tváři své manželky.

Dokonce jsme se začali i stále častěji hádat, což u nás ze začátku nebylo zvykem. Brzy jsme si ale dokázali vjet do vlasů kvůli naprostým prkotinám, jako třeba kvůli tomu, na jaký pořad se večer budeme dívat v televizi.

Po půl roce jsme oba dospěli k názoru, že svatba přeci jen nebyla nejlepší nápad. Ingrid tenkrát až moc tlačila na pilu a já ji nedokázal zastavit. Osud to tak chtěl a naše manželství po pouhých šesti měsících skončilo.

Nerozešli jsme se sice ve zlém, nicméně mě tato zkušenost na nějakou dobu odradila od chuti začínat si s kýmkoliv jiným vážnější vztah.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články