Petr (37): Její zrzavé vlasy mě očarovaly. Myslel jsem, že je anděl, ale opak byl pravdou

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 37
muz 37

Zklamání ze zhrzené lásky je vždy bolestivé. Petr si svůj vztah až příliš idealizoval, a nakonec na to doplatil. Svým příběhem chce podle svých slov varovat před vztahem, ve kterém je všechno jenom pozitivní. To totiž nikdy není pravda. Pokud člověk chyby druhého nevnímá, je něco v nepořádku.

„Myslel jsem si, že je naprosto dokonalá. Všechno jsem jí odpustil, považoval jsem její chyby za přehlédnutelné maličkosti, neuvědomoval jsem si, jaká je ve skutečnosti. Láska mě zaslepila a nyní toho lituji,“ popisuje svůj vztah Petr.

Poznali jsme se přes internet. Už po půl roce se ke mně nastěhovala

„Dlouho jsem si nedokázal najít vztah, který bych udržel. Každá žena mě po pár měsících opustila. Rozhodl jsem se proto vytvořit si profil na seznamce,“ vypráví Petr. Tam se tehdy jako čtyřiatřicetiletý muž seznámil s o dva roky mladší Hanou. Po několika schůzkách v kavárně se jejich vztah přesunul k několika společným nocím, seznámení s přáteli a po půl roce ke společnému bydlení.

Zdroj: 123RF.COM

„Nepřišlo mi, že bych něco uspěchal. Byl jsem zamilovaný. Hana se mi zdála dokonalá, všichni přátelé mi ji záviděli, její zrzavé vlasy, zelené oči, krásnou postavu. Měl jsem ale hledět více na vlastnosti,“ přiznává. Už měsíc po nastěhování si Petr všiml drobných změn. Nějaké to neuklizené nádobí ovšem přehlížel.

Nastěhovala k nám do bytu kočku. O nic se nestarala. Trvalo dva roky, než sem otevřel oči

Aniž by se Hana Petra na cokoli zeptala, po pár týdnech společného bydlení pořídila do malého bytu kočku. „Mávl jsem nad tím rukou. Zvíře jsem sice nechtěl, ale Hana byla z kočičky nadšená. Jenomže jsem nevěděl, že se o ni budu starat v podstatě sám.“ Petrova přítelkyně často na víkend odjela, jenom doma nechala vzkaz, že je s kamarády. „Nikdy se nezajímala o to, jestli budu mít čas se jí postarat o kočku. Stejně tak ji nezajímaly květiny, úklid, všechno jsem dělal sám. Ale bral jsem to jako svou povinnost, protože jsem ji miloval a viděl jenom ty pozitivní věci.“

Zdroj: 123RF.COM

Jenomže dva roky uběhly a prvotní zamilovanost se pomalu začala vytrácet. Petr si začal všímat i nedostatků, které mu dřív nevadily. A kdykoli se o některém z nich zmínil, s Hanou se pohádali. „Prosil jsem ji, aby občas uklidila nebo aby přišla dřív z práce. Když jsem chtěl odjet na víkend, zakázala mi to, protože někdo se musel postarat o její kočku, když ona bude s přáteli,“ vzpomíná Petr.

Vztah se začal pomalu rozpadat. Petr vypráví, že dělal všechno pro to, aby si přítelkyni udržel. Jenomže když se jí chystal udělat narozeninovou oslavu, přátelům se ho zželelo a prozradili mu, že ho Hana už nějaký ten čas podvádí. „Tehdy mi došlo, kam každý víkend jezdí. Byl jsem jí dobrý jenom proto, že měla kde bydlet. Staral jsem se o její kočku, vařil jí a uklízel. Využívala mě, a přitom mě podvedla s nejedním mužem.“

Petr se nakonec na radu přátel rozhodl místo oslavy Haně oznámit, že se s ní rozchází. „Nikdy nebyla dokonalá. Jenomže já se zamiloval a přehlížel jsem všechno, co bylo špatně. Nepřál bych nikomu zažít takové zklamání.“
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články