Kamil (31): Přítelkyně mě odmítá seznámit s rodinou. Když mi prozradila proč, nevěděl jsem, jak na to reagovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz rodice
Zdroj: Shutterstock

Kamil a Linda spolu randí už tři měsíce. Přesto do dnešního dne nepoznal její rodinu, ačkoli ona tu jeho už dávno zná. Nejdříve to nechal být a čekal, jestli Linda sama přijde s návrhem, že by ho mohla představit rodině. Jenže nic takového se nestalo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Kamilovi to nedalo a po nějaké době Lindu konfrontoval. Chtěl totiž vědět, proč se seznámení s rodiči tolik brání. Dokonce ho napadlo, jestli chyba nebude v něm.

Já ji rodičům představil hned

Znali se teprve krátce a Kamil Lindu bez váhání představil rodině. Vzpomněl si, že to bylo asi měsíc poté, co spolu začali oficiálně randit.

„Linda je skvělá ženská, neměl jsem problém vzít ji za rodiči, kteří si ji stejně jako já hned zamilovali,“ svěřuje se Kamil.

To samé očekával i od své partnerky. Myslel si, že když ona poznala jeho rodinu, nebude nic bránit tomu, aby i on poznal tu její. Jenže Linda se k ničemu takovému neměla.

Nejdříve jsem to neřešil

Zpočátku to Kamil nechával být. Čekal, jestli Linda sama přijde a řekne, že by ho ráda představila rodině. Mluvila o nich moc pěkně.

„Pochopil jsem, že vztahy mezi nimi jsou naprosto v pohodě,“ pokračuje Kamil. „Nic nenasvědčovalo tomu, že by se třeba nevídali. Věděl jsem, že Linda za rodiči normálně jezdí. Mě s sebou ale nikdy nevzala,“ stěžuje si.

Postupem času začalo Kamila trápit, co za tím je. Dokonce ho napadlo, jestli chyba nebude někde v něm. Co jiného by mohlo být důvodem, proč ho Linda neukáže rodině. Stydí se za něco snad?

Když mi řekla svůj důvod, zaskočila mě

„Když Linda opět řekla, že se po práci staví u rodičů, už jsem to nevydržel a narovinu se jí zeptal, co má se mnou za problém,“ popisuje Kamil. „Tvářila se zaskočeně, jako by nechápala, o čem to mluvím,“ dodává.

Pak Linda spustila a Kamilovi vysvětlila, proč ho nechce představit rodině. Konkrétně se obávala jeho seznámení s mladší sestrou Natálií.

„Linda mi řekla, že její sestra vždycky dostala to, co chtěla. A to včetně několika jejích partnerů, které jí sestra přebrala,“ vysvětluje Kamil. „Šokovalo mě to. Vždyť už to dávno nejsou holky v pubertě, to bylo to první, co mě napadlo. Jenže Lindu to očividně hodně trápilo,“ dodává.

Jak dlouho to ještě bude fungovat?

Kamil by rád poznal rodinu ženy, se kterou žije a kterou miluje. Nechce ale na Lindu tlačit. Od toho dne, kdy mu řekla pravý důvod, se o tom už nebavili.

„Trápí mě to, připadám si zvláštně,“ netají se. „Mám pocit, jako by se za mě styděla, moc nevěřím tomu, že to dělá kvůli sestře a strachu z toho, že by jí mě snad mohla přebrat. Cožpak bych se nechal?“ nechápe Kamil. Nadále tedy vyčkává, jestli si to Linda rozmyslí. Neví, jak dlouho to ještě může takhle fungovat.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články