Kadeřnice Simona: Klientovi jsem udělala něco, co ho nenapadlo ani v nejdivočejších snech. Jsem na sebe pyšná

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kadernice
Zdroj: Shutterstock

Mrknul na mě a pronesl, ať si s ním dělám, co jen budu chtít. Brala jsem to jako výzvu s nejistým koncem. Nemohla jsem vědět, jak na to bude reagovat. Bylo to naprosto šílené a nesmírně vzrušující!

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Stát se kadeřnicí byl vždycky její sen. Už jako malá holka trénovala s nůžkami v ruce na panenkách. Když v jedenácti letech ostříhala svého čtyřletého bratra, neměli z toho rodiče radost. Simona věděla, že jednoho dne bude kadeřnice. A tento sen si splnila.

Když jde o klasiku, je to docela nuda

Současná situace povoláním, jako jsou zrovna kadeřnice, kdovíjak nepřeje. Simona je proto už několik měsíců bez práce.

Přesto zavzpomínala na jednoho svého klienta, kterému provedla něco šíleného. Rozepsala se o tomto zážitku do e-mailu, který si nyní můžete přečíst i vy.

„Pracuji v pánském kadeřnictví, kam chodí různá sorta mužů,“ začíná vyprávět Simona. „Zpravidla si žádají klasiku, která sice neurazí ani nenadchne, ale je to vesměs nuda. Pořád ty samé střihy dokola a dokola,“ stěžuje si směle.

Šibalsky na mě mrknul

„Toho dne se mi do křesla posadil sympatický čtyřicátník,“ vzpomíná Simona. „Soudě podle oblečení, které měl na sobě, to nebyl jen tak ledajaký dělník. Luxusní oblek a na nohou lakýrky mi prozradily, že to bude vysoce postavený muž,“ dodává.

Jen co se uvelebil v křesle, padla tradiční otázka, jak si to klient bude přát. Na tuhle otázku se Simona ptala několikrát denně. Odpověď klienta ji ale tentokrát překvapila.

„Mrknul na mě a řekl, ať si s ním dělám, co jen budu chtít,“ prozradila ve svém e-mailu Simona. „Byla to vzrušující výzva, hlavou mi hned proběhl jeden nápad. A musím říct, že to byl hodně šílený nápad,“ napíná nás.

Tohle rozhodně nečekal!

S nůžkami v ruce a jasnou představou v hlavě začala Simona pracovat. To, co svému klientovi na hlavě vytvářela, by ho samotného nenapadlo ani v těch nejdivočejších snech.

„Vnímala jsem jeho trošku vyděšený pohled během toho, co jsem pracovala,“ přiznává Simona a dodává, že mírný strach v jeho očích byl pro ni důkazem, že jedná správně.

„Když jsem skončila, nemohla jsem se na ten účes vynadívat,“ svěřuje se. „Klient zaraženě seděl v křesle, očividně nemohl najít slova. Ten účes byl moderní, strašně mu slušel. A byl tak trochu netradiční,“ uvádí věci na pravou míru.

Bála jsem se, jak to dopadne

Když klient nějakou dobu neřekl nic na svůj nový sestřih, začala mít kadeřnice Simona strach, že to přeci jen s tou kreativitou přehnala. Pak se ale stalo něco, s čím nepočítala ani ona, ani muž sedící v jejím křesle.

„Přišel za námi muž, který seděl opodál a čekal, až na něho přijde řada,“ popisuje Simona. „Obdivně si klienta v křesle prohlížel a pronesl, že chce to samé. Že je to boží a neskutečně originální,“ vysvětluje.

I její kolegyně si přišly nový účes prohlédnout. Jakmile klient uviděl, že mu účes chválí a potvrzují, že mu sluší, začal se usmívat. Simoně spadl kámen ze srdce.

„Byl to risk, ale stál za to,“ pyšní se. „Od té doby jsem ten samý, tak trochu šílený účes, dělala ještě několikrát. A doufám, že až kadeřnictví zase otevřou, přijdou i další muži, kteří svůj sestřih nechají v mé režii,“ uzavírá spokojeně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články