František (42): Manželka nemůže mít děti. Bolestivá pravda ji dohnala k něčemu bláznivému

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamysleny 2
Zdroj: Shutterstock

Už před lety se František a jeho žena museli smířit s tím, že nikdy nebudou mít vlastní dítě. Dva roky marného snažení a spousta vyšetření bohužel poukázaly na to, že Denisa nemůže mít děti. Tahle zpráva oba dva velmi zarmoutila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Život ale plynul dál a manželé se s touto skutečností museli smířit. Františkovi se to podařilo lépe než jeho ženě. Bolestivá pravda, že nikdy na svět nepřivede vlastní dítě, ji po letech dohnala k něčemu bláznivému.

Nenapadlo nás, že by něco mohlo být špatně

František se nám v e-mailu svěřil, že si s Denisou dítě moc přáli. Když uzrál čas, začali se o miminko snažit, ale každý měsíc přinášel jen samé zklamání.

„Snažili jsme se dva roky,“ píše František. „Manželka vždy doufala, že se menstruace nedostaví, a každý měsíc její příchod hrozně oplakala.“

Ani jednoho z nich tenkrát hned nenapadlo, že by něco mohlo být špatně. Až po dvou letech marných pokusů a bolavých zklamání vyhledali odborníka.

Pravda nás oba srazila na dno

„Vyšetřit jsme se nechali oba, bohužel lékař nakonec potvrdil, že děti nemůže mít moje žena Denisa,“ vysvětluje František v e-mailu, který nám zaslal.

Pro oba dva to byla velmi smutná zpráva, František se netají tím, že je to srazilo na dno. Po dítěti moc toužili a najednou tu byla pravda o tom, že vlastní mít nebudou.

„Oklepal jsem se z toho dříve než moje žena, ale neměl jsem jí to za zlé,“ píše. „Žena se s tímto musí smiřovat asi déle, proto jsem jí byl oporou,“ dodává.

Lásku věnovala něčemu jinému

Denisa se nakonec rozhodla, že svoji lásku, kterou nemůže věnovat dítěti, věnuje jinému živému tvorovi – kočce. Nejdříve si pořídila jednu, ale brzy chtěla další.

„Když přišla s nápadem, že si pořídíme kočku, nebránil jsem jí v tom,“ přiznává František. „Očividně to byl její způsob, jak se vyrovnat s tím, že nebude mít děti. Nechtěl jsem ji ranit.“

K jedné kočce se do pár měsíců přidala další, poté další a do roka od pořízení prvního kočičího kamaráda měli František a jeho žena doma už pět koček.

Mám strach, že jí to přerůstá přes hlavu

„Už když těch koček u nás doma běhalo pět, nebyl jsem z toho zrovna nadšený,“ přiznává a vzápětí dodává, že viděl, jak to jeho manželce pomáhá.

Jenže koček i nadále přibývalo, Denisa se už nevěnovala ničemu jinému. Veškerý čas tráví jen s kočkami, nehledě na to, že lezou do peněz.

„Nedávno přišla s dalším kotětem, které někdo dával zadarmo,“ zoufá si František. „Mám strach, že jí ty kočky přerůstají přes hlavu, a přemýšlím, kam až to zajde.“

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články