Julie (33): Rodiče přítele se tváří, že přijali mě i moje dítě. Jeho matka mi ale tajně řekla, jaká je pravda

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena deti
Zdroj: Shutterstock

Dlouhou dobu jsem si myslela, že jako svobodná matka s dítětem na krku už nemám absolutně šanci najít si nějakého partnera. Byla jsem smířená s tím, že se svým synem zůstanu nadosmrti sama.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Velmi mile mě proto překvapilo, když o mě projevil zájem sympatický Honza. Od začátku jsem ho postavila před hotovou věc. Moc dobře věděl, že mám syna z předchozího vztahu, a podle všeho s tím neměl žádný problém. O to více mi učaroval.

Dostala jsem druhou šanci

Po rozchodu s otcem mého syna Jakuba jsem si připadala odepsaná. Z příběhů, které jsem slýchávala, totiž svobodná matka zpravidla nedostala druhou šanci na lásku. Na mě se ale osud usmál.

Do života mi totiž vstoupil muž, který neměl problém s tím, že mám syna s někým jiným. Od první chvíle mě ujišťoval, že to pro něho není absolutně žádná překážka. Já tak dostala svoji druhou šanci a rozhodla se, že ji nepromarním.

Ze setkání s jeho rodiči jsem byla nervózní

Když Honza poprvé přišel s nápadem, že by konečně mohl mě a mého syna seznámit s rodiči, dlouho jsem to odkládala. Jednoduše jsem se toho seznámení s nimi bála. Honza mě uklidňoval, přemlouval, a nakonec se mu podařilo mě přesvědčit, abych jeho rodiče konečně potkala.

Byli to moc milí lidé, alespoň na první pohled tak působili. Tvářili se, že jim já ani můj syn nevadíme. Podlehla jsem přesvědčení, že jsem měla v životě opravdu velké štěstí. To ale bohužel netrvalo příliš dlouho.

Je to jenom přetvářka

Honza nadále žije v domnění, že mě i mého syna Jakuba jeho rodina přijala. Jeho rodiče se totiž naoko tváří, že jsou vlastně rádi, že jejich synovi osud přihrál do cesty právě nás dva. Ve skutečnosti je to ale úplně jinak.

Není to tak dávno, co nás Honza opět vzal ke svým rodičům na návštěvu. On si totiž skutečně myslí, že si nás jeho rodiče zamilovali. Proto často navrhuje, abychom s nimi trávili čas. Po oné návštěvě ale vím, jak je to ve skutečnosti a že to je z jejich strany jen falešná hra.

Jeho matka mi řekla, co si o mně myslí

Naivně jsem se i já nechala ošálit jejich přetvářkou. I já jsem si jako Honza nějakou dobu myslela, že mě i mého syna přijali mezi sebe. Jenže matka mého přítele mi tajně řekla, že mezi ně nikdy patřit nebudeme. Vzala jsi mě stranou a ostře mi řekla, že ona i její manžel doufají, že to mezi mnou a jejich synem nebude mít dlouhého trvání.

Její slova mě bolestivě píchla u srdce. Něco takového jsem rozhodně nečekala. Od té doby se jim nemohu podívat do očí. Jsem si dobře vědoma toho, že všechno jenom předstírají. Je mi z toho strašně úzko, tak ráda bych Honzovi řekla pravdu, ale bojím se, že bych to nakonec byla já, komu by neuvěřil.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články