Josef (48): Z manželky se stala divoženka na Šumavě, EKO život ji zatemnil mozek a my trpíme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40 2
Zdroj: 123RF.COM

Z televize a sociálních sítí jsem znal pár podnikatelů, kterým se sesypal život, protože si naložili moc stresu. Nikdy bych ale nevěřil, že podobný scénář čeká i mou ženu. Po pár letech úspěšného podnikání se sebrala a odešla bydlet na chalupu do přírody. Po čase se pustila do přírodního stylu života. Od té doby se vídáme jen příležitostně a dětem se doma stýská.

Náš život se točil kolem obchodování

S mojí manželkou Radkou jsme se seznámili před třemi lety. Oba jsme byli rozvedení a dohromady nás svedla práce. V té době jsem už měl nasbírané zkušenosti s programováním a ona zase dostala dobrý nápad, který si přála prodat. Založili jsme společný e-shop, začali prodávat a dnes konečně můžeme říct, že jsme dosáhli svého cíle.

Práce jí přerostla přes hlavu

Myslel jsem, že za ty dva roky Radku znám jako svoje boty. Čas mi ale ukázal, jak moc jsem se mýlil. Není to tak dávno, co jsme společně seděli v kanceláři a probírali naše denní podnikové starosti. Zavaleni v hordě papírů jsme nedokázali ani pomyslet na jídlo, natož na běžnou konverzaci. Radka v tu chvíli pronesla pár slov o tom, jak jí vyčerpává tenhle konzumní a nudný život.

Napadlo mě, že si zase přečetla nějakou hloupou knížku, jak to dělala ve volných chvílích, tak jsem tomu nepřikládal pozornost. Její slova se mi vybavila až později, když jsem si vše dával dohromady. Radka fungovala bez problému dál a já neměl ani nejmenší možnost poznat, že se něco děje. Mezitím sáhla na naše společné úspory a za mými zády si pořídila malý domek na Šumavě.

Nechal jsem ji vydusit

Zuřil jsem a byl jsem v šoku. Naše peníze byly pryč a já si lámal hlavu, proč měla nutkání je utratit za chalupu na víkendy. Nevadilo mi, když se sebrala a odjela na chatu. Pořád jsem na ní byl naštvaný. Šetřil jsem si na opravu motorky nebo nám na společnou dovolenou a ona mě podrazila.

Dětem i mně se začalo stýskat

Obavy jsem začal mít až po týdnu, kdy se nevrátila a nedala o sobě vědět. O děti, které si přivedla z prvního manželství, jsem byl zvyklý se starat, ale práce s e-shopem mi dávala zabrat. Rozhodl jsem se, že si promluvíme. Zajel jsem na chatu a čekalo mě překvapení. Doufal jsem, že tam najdu usměvavou odpočatou ženu, která si jen po dlouhých dnech v práci potřebovala dopřát relax v přírodě.

Myslel jsem, že zešílela

Místo toho mě přivítala naboso s rozházeným účesem. Nechápavě jsem ji pozoroval, a i když většinou nepřikládám pozornost těm ezoterickým žvástům, které vypráví, tak jsem se poprvé zaposlouchal. Tvrdila mi, že se chce stravovat jako veganka, protože pro její tělo je to nejlepší. Chtěla odejít z práce a živit se výrobou drobností na chatě.

Snažil jsem se jí porozumět, ale místo toho jsem na ní jen zíral. Domů jsem odjel sám, protože se mi nepodařilo ji přesvědčit. Svou ženu jsem nepoznával, a i teď mám strach, že to všechno myslela vážně. Zatím se o děti i e-shop starám sám a doufám, že se k nám vrátí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články