Josef (47): Kamarád chodil s vdanou ženou. Nejdříve jsem ho podporoval, než jsem zjistil o koho jde

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
hadka 2 1
hadka 2 1

Měl jsem vědět, že na prvním místě by pro mě vždy měla být moje žena. Jenomže bohužel jsem se místo večerních romantických filmů věnoval spíše hospodě a kamarádům. A nakonec jsem kvůli tomu ztratil jak manželství, tak nejlepšího přítele. Dnes si to mohu už jenom vyčítat.

Hanku jsem si bral před šesti lety. Hned po svatbě jsem měl pocit, že už jí nemusím nic dokazovat. Romantické nošení růží skončilo, každodenní milování se změnilo v posezení v místní hospodě, zatímco ona doma sama sledovala televizi. Nestěžovala si a já myslel, že je všechno v pořádku.

Věnoval jsem se přátelům. Horkým tématem byl vztah mého nejlepšího kamaráda

Do hospody jsem chodil skoro každý den. Parta přátel vždy řešila něco zajímavého a tou dobou to byl nový vztah mého nejlepšího kamaráda. Vašek se nám tehdy přiznal, že někoho má. Jde prý ale o vdanou ženu. Byl jsem hloupý, když jsem ho podporoval.

Nikdo z nás neviděl žádný problém v tom, že Vašek někomu ničí manželství. Vůbec dnes nechápu, jak jsme mohli být tak hloupí. Dělali jsme si legraci z toho, že si ona tajná láska nejspíš vybrala Vaška, protože její manžel je hlupák, který se jí nevěnuje. A vlastně jsme měli pravdu. Už vám nejspíše došlo, že se jednalo o mou manželku.

Vašek se opil a všem své tajemství prozradil. Já se doma se ženou pohádal

Zdroj: 123RF.COM

V hospodě se takové věci zkrátka stávají. Vašek slavil narozeniny a piv i panáků bylo více než obvykle. Kolem desáté hodiny byl Vašek natolik opilý, že začal o svém vztahu vyprávět víc než kdy jindy. A padlo jméno. Jméno mojí ženy.

Když jsem přišel domů, manželka si ještě četla. Byl překvapená, že jsem přišel z oslavy svého kamaráda tak brzy. Byl jsem také značně pod vlivem alkoholu, ale především jsem měl velký nával vzteku. Měl jsem vinit sebe, ale v tu chvíli to zkrátka nešlo. To ona mě podváděla už půl roku s mým nejlepším kamarádem. Začal jsem na ni křičet.

Ona se ale okamžitě bránila, že je to celé moje chyba, protože kdybych se jí věnoval, tak by se mezi námi nic nezměnilo. Jenomže Vašek přece vysedával v hospodě každý den stejně jako já. To pro mě nebyl argument.

Do týdne jsem měl na stole žádost o rozvod. S Vaškem nemluvím

I když jsem se později snažil všechno urovnat, bylo pozdě. Moje manželka mi řekla, že možná s Vaškem nezůstane, ale že si rozhodně uvědomila, že se mnou už nechce být. Jsme nyní v rozvodovém řízení. Se svým bývalým nejlepším kamarádem nemluvím. Do hospody teď nechodím, mám spoustu času na romantické večery. Bohužel už je není s kým trávit.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články