Jonáš (41): Přítelkyně mlčela o svém bývalém příteli. Tak děsivý důvod jsem si nepředstavoval

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vazny 1
muz vazny 1

Jonáš nikdy nebyl příliš zvědavý. Když mu někdo něco nechtěl říct, zkrátka to nechal plavat. I tak ho ale zarazilo, když přišla řeč na bývalého přítele jeho přítelkyně. Okamžitě totiž změnila téma, aby o něm nemusela mluvit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Simonu jsem poznal v baru. Pozval jsem ji na pití, pak jsme si předali číslo. Žádný velký zázrak jsem od toho nečekal, ale po pár schůzkách mi došlo, že ona je jiná než kdokoli další,“ popisuje Jonáš.

„Po pár týdnech jsme spolu chodili oficiálně, neuběhlo ani půl roku a bydleli jsme spolu. Ve všem ke mně byla upřímná, až jednou mě napadlo zeptat se jí na jejího bývalého přítele. A tehdy zarytě mlčela.“

Často jsem se dozvěděl i to, co jsem vlastně vědět nechtěl

Jonáš měl před Simonou několik vztahů. Sám přiznává, že se od svých partnerek často dozvídal podrobnosti o tom, s kým chodily před ním.

„Občas mi vyprávěly i věci, které jsem vědět nepotřeboval. Ale dříve nebo později každá z nich začala sama o minulých vtazích mluvit. Simona ne. A mně to ani nevadilo, ale jednou na to zkrátka přišla řeč.“

Když se mezi řečí Jonáš zeptal Simony, jestli před ním měla nějaký vážný vztah, odpověděla, že ano, ale že o něm nechce mluvit. Ani poté, co se jí začal vyptávat, neprozradila ani slovo.

„A tak jsem se dál neptal, nechtěl jsem se jí dotknout. Několikrát jsem sice ještě zkusil během dalších dní na to téma navázat, ale vždycky ho zamluvila,“ píše čtenář.

A tak se Jonáš nakonec smířil s tím, že se nic nedozví. Nechtěl na Simonu tlačit, řekl si, že mu to třeba jednou řekne sama. Došlo mu, že má jeho přítelkyně důvod, proč o svém expříteli nemluví. A nepletl se.

Po pár sklenkách jednoho dne sama začala vyprávět

„Jednou, když byla moje přítelkyně unavená po práci, udělal jsem jí radost tím, že jsem připravil koupel a sklenku vína. Z té se nakonec stala celá lahev. Ten večer se Simona rozpovídala,“ popisuje.

Tehdy se Jonáš dozvěděl, že Simonin bývalý přítel je ve vězení za násilí. „Nechtěl jsem se jí více vyptávat, přišlo mi to hloupé. Ale ona sama vyprávěla příběh o tom, jak se s bývalým často hádali.

Jednou to došlo až tak daleko, že ji udeřil. Od té doby se ho bála, ale nikomu nic neřekla. Až když napadl kolegu z práce a způsobil mu vážná poranění, vypovídala proti němu na policii.“

Po tom, co se Jonáš dozvěděl, mu bylo jasné, proč o tom Simona nechtěla mluvit. Nejspíš nikdo by se nechlubil tím, že žil s násilníkem.

„Slíbil jsem jí, že já se o ni postarám a nikdy nedovolím, aby jí kdokoli ublížil tak, jako její bývalý přítel. A to, co jsem řekl, hodlám také dodržet,“ zakončuje čtenář vyprávění.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články