Jiřina (38): Odjely jsme s kamarádkami na týdenní dámskou jízdu. Pohoda se proměnila v peklo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena damska jizda
Zdroj: Shutterstock

Když mě kamarádka Petra lanařila na týdenní dámskou jízdu a slibovala, že to bude zábava, moc se mi do toho nechtělo. Byla jsem zvyklá, že všechno u nás doma obstarávám já. Nedokázala jsem si proto představit, že manžela nechám doma s našimi třemi dětmi a odjedu si užívat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Byl to ale právě manžel, který mě nakonec přesvědčil, abych s kamarádkami na dámskou jízdu odjela. Nechala jsem starosti doma a společně se třemi kamarádkami si odjela na týden užívat.

I když jsem měla obavy, nakonec jsem se těšila

Od první chvíle, kdy Petra s tímhle nápadem přišla, jsem z toho měla obavy. U nás doma jsem to já, kdo se o všechno stará. Vaření, úklid nebo příprava děti do školy, to všechno je na mně.

Proto jsem si zpočátku ani nedokázala představit, že bych všechny tyhle povinnosti měla přehodit na manželova bedra. Ne že bych mu nevěřila, že to dokáže, ale zkrátka proto, že jsem byla zvyklá dělat to po svém.

I když se mi do týdenního dámského pobytu nechtělo, nakonec jsem se začala těšit. Uvědomila jsem si, že si také zasloužím čas jenom pro sebe.

Měla to být pohodová dámská jízda

Kamarádka pro nás vybrala pěkný hotel v Chorvatsku. Podle fotek vypadal opravdu pěkně, pokoje byly vkusně zařízené. Od příjezdu jsme si s kamarádkami slíbily, že necháme stranou veškeré každodenní starosti a tenhle týden si opravdu užijeme na maximum.

Bylo před námi sedm krásných dní, které jsme chtěly strávit u vody s drinky v ruce. Ani jedna z nás nemohla tušit, jak se to už třetí den po příjezdu zvrtne.

Probudila mě bolest žaludku

Třetí den naší dovolené jsem se probudila pro nepříjemnou bolest žaludku. Nejdříve jsem se ty pocity snažila zaspat, ale stále silnější pocity na zvracení mě nakonec donutily vyběhnout na toaletu.

Tam mě zaskočila přítomnost jedné z kamarádek. Chudinka se celá bledá nakláněla nad záchodovou mísou a vydávala zvuky, které by člověk ani nepřisuzoval ženě.

Ani mně nebylo nejlépe, proto jsem v záchvatu paniky využila první místo, kam se dal vyprázdnit bolavý žaludek. Odnesla to chudinka vana.

Zbytek dovolené jsme strávily na pokoji

Co čert nechtěl, nějaká viróza nakonec skolila nás všechny. Postupně jsme totiž lehly do jedné. Sužovalo nás zvracení, které neustupovalo ani poté, co už jsme v podstatě neměly co zvracet.

Celé dny jsme ležely na pokoji, opakovaně se střídaly na toaletě, zoufale vzdychaly a stěžovaly si, co nás to proboha potkalo. Takhle si naši dámskou dovolenou ani jedna nepředstavovala.

Viróza, nebo co to vlastně bylo, nás opustila až v den odjezdu. Z dovolené jsme si toho moc neužily, ale rozhodně jsme doma měly co vyprávět. Manžel s dětmi se málem potrhali smíchy, když jsem jim barvitě líčila, jak se čtveřice kamarádek střídala na toaletě. Teď už se tomu také dokážu zasmát, ale během těch dní mi vůbec nebylo do smíchu.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články