Jiří (58): Manželka si našla netradiční koníček. Stát se to vám, tak ji vyženete z domu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz senior
Zdroj: Shutterstock

Moje žena už to přehání. Když s tím začala, podporoval jsem ji v jejím zapálení. Nejdříve se mi to zdálo super, jenže jsem nevěděl, jak moc se pro to nadchne.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Moje žena se vždycky pro něco rozhodne, pak se tomu nějaký čas věnuje, a nakonec toho nechá. S tímhle svým netradičním koníčkem si ale nedala pokoj. Je do něho zblázněná už třetím rokem a otravuje mi tím život!

Je to dobrý nápad

O nákupy se u nás doma vždycky starala moje žena. Měla na starosti nejen potraviny, ale i veškerou drogerii a zkrátka to, co by v domácnosti nemělo chybět.

Nikdy jsem se jí nemotal do toho, kolik za co utratí. S penězi uměla vycházet a vždycky jsme doma všechno měli.

Nijak zvlášť jsem si nevšímal, jestli se řídí slevami. Doma každý týden byly letáky, ale já je neprohlížel. Nákupy mě nikdy nebraly.

Když se mi žena svěřila, že se začala zajímat o slevové akce, dal jsem jí za pravdu, že je to dobrý nápad. Byla nadšená, kolik toho ušetří. Já netušil, jak moc se to postupem času zvrtne.

Všechno podřizovala slevám

Viděl jsem, jak je manželka ze svého nového koníčku nadšená. Nenechala si ujít jediný leták, vždycky před nákupem všechny pečlivě prošla a dělala si poznámky.

Myslel jsem, že tím uspoří nějakou korunu, která se vždycky bude hodit. Kdybych věděl, jak jí to jednoho dne přeroste přes hlavu, dávno bych zakročil.

Netrvalo totiž dlouho a manželka začala všechno podřizovat slevám. Doma se neobjevilo nic, co by zrovna nebylo v akci. A zboží, které bylo ve slevě, jsme zase doma měli zbytečně moc.

Začala mi zakazovat

Ačkoli se u nás doma o nákupy vždycky starala moje žena, kdykoli jsem za ní přišel, že chci tohle nebo tamto, vždycky mi to koupila.

Co se ale našla v hledání slev, začala mi to zakazovat. Rozhodovala o tom, co si koupím, a co ne. Měl jsem chuť na utopence? Nebyly zrovna v akci, nedostal jsem je.

Když to udělala poprvé, přešel jsem to. Jenže situace se začala opakovat. Zkrátka co nebylo v den nákupu v akci, nedostalo se na nákupní seznam a manželka to prostě odmítla koupit.

Chtěl bych, aby toho nechala

Manželčin zvláštní koníček mi otravuje život. Doma se nám začaly kupit zásoby potravin, mycích prostředků a jiné drogerie, které ani nestihneme zužitkovat.

Naopak se nekupuje to, na co není akce nebo na co není dostatečně velká sleva. Jsem z toho pořádně otrávený, ale manželka se téhle své záliby odmítá vzdát.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články