Jiří (36): Manželka si myslela, že utrácím za jinou ženu. Já přitom platil alimenty na své nemanželské dítě

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 21
muz 21

Jsem zastánce toho, aby měl každý z partnerů či manželů svůj účet. Moje manželka proti tomuto mému rozhodnutí zpočátku hodně zbrojila a oponovala mi argumenty, že v každém normálním manželství mají manželé jeden společný účet. Když jsem si i nadále stál za svým, po určité době to vzdala a jednoduše si zvykla.

Aférka na jednu noc?

Moje manželství s Pavlínou bylo šťastné a harmonické. Neměli jsme problémy ani rozepře – asi jako v každém jiném manželství jsme se tu a tam pohádali a vzájemně si vyměnili názory. Proto svůj úlet nemohu svádět na problémy v manželství.

Když jsem byl jednoho večera s kamarádem Honzou na pivu, zvrtlo se to více než obvykle. Zatímco Honza po čtyřech pivech odešel domů, já se v baru ještě zdržel. Celý večer mě totiž pohledem provokovala jedna mladá brunetka, se kterou jsem toho večera odešel k ní domů. Udělal jsem chybu, kterou jsem si hned následující den strašně vyčítal.

Čekala se mnou nemanželské dítě!

Myslel jsem si, že tu dívku už nikdy neuvidím a na svou životní chybu rychle zapomenu. Šeredně jsem se spletl. Asi za dva měsíce jsem tu pohlednou brunetku potkal znovu, počkala si na mě před prací a oznámila mi, že je se mnou těhotná. Nejdříve jsem si myslel, že je to blbost, a také se dožadoval důkazu, že je dítě moje (vzhledem k tomu, že se mnou strávila noc a ani mě neznala, jsem si nemohl být jistý, jestli otcem není nikdo jiný a ona to na mě jen nezkouší) – ona souhlasila s testem otcovství.

Zdroj: 123RF.COM

A ten to za několik týdnů potvrdil. Jedna noc s cizí dívkou přinesla do našich životů dítě. Byl jsem v pěkném maléru.

Manželka se to nesmí nikdy dozvědět!

Matka mého dítěte se jmenuje Julie. Je to mladá dívka bez prostředků a já nejsem takový pitomec, abych se na ni vykašlal. Narovinu jsem jí řekl, že s ní být nehodlám, protože svou ženu miluji. Zároveň jsem ji ale nemohl nechat bez pomoci – čekala přece moje dítě. Po porodu jsme se domluvili na pravidelném měsíčním přispívání, což mi přišlo fér.

Mým jediným cílem bylo, aby se nic z toho manželka nedozvěděla. Nemohl jsem dopustit, aby mi jedna chyba zničila manželství, které šlapalo jako hodinky. A já svou ženu miloval, musel jsem pro udržení tajemství udělat cokoli!

Podezřívá mě z nevěry!

Zdroj: 123RF.COM

Už jsou to čtyři roky, kdy pravidelně každý měsíc Julii posílám peníze pro mého syna Toníka. Před nějakou dobou se moje žena začala chovat divně. Neustále mě pozoruje, ptá se mě na divné věci, zajímá se, kde jsem a s kým. Nejdříve jsem její chování přecházel, ale když jsem ji jednoho dne načapal, jak se mi hrabe v mobilu, musela s pravdou ven.

A její pravda mě zaskočila, myslela si, že mám milenku! Jednou jsem totiž nechal v kuchyni výpis z účtu a ona si všimla, že posílám peníze pravidelně na jeden účet. Vydedukovala z toho, že mám milenku, kterou si za jejími zády vydržuji.

Jsem ve slepé uličce. Mám říct manželce pravdu? Nebo zalhat a raději přiznat milenku? Mám ji odprosit? Nebo přísahat, že už to nikdy neudělám? Nevím, co mám dělat.

Jiří, České Budějovice

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články