Jaroslav (63): Ve svém věku jsem se stal poprvé otcem. Přátelé se mi smějí, že mi syn bude říkat dědo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 49 1
muz 49 1

Žádné závazky, sliby nebo pravidla – to bylo životní krédo pana Jaroslava, který dlouhé roky žil bohémským životem. Nechtěl se vázat, o vážné vztahy nestál, natož aby toužil po dětech a povinnostech.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Po letech nakonec změnil názor. V pokročilém věku se totiž natolik zamiloval do o 30 let mladší partnerky, že dokonce zatoužil po dítěti. A tak se ve svých 63 letech stal poprvé tatínkem.

Závazky a vážné vztahy nikdy nebyly nic pro mě

Kamarádi se postupně vázali a skákali po hlavě do chomoutu, jak píše pan Jaroslav v e-mailu, který jsme od něho dostali. On si však stále jen užíval.

„Vztahy nikdy nebyly pro mě,“ netají se Jaroslav. „Netoužil jsem po ničem, kde bych se cítil svázaný a v pasti,“ vysvětluje.

Za svůj život měl tolik partnerek, že by je nedokázal spočítat. A je na to patřičně hrdý, ačkoli si jeho rodina často myslela opak a za jeho chování se mnohdy styděla.

Jakmile začalo jít do tuhého, hned jsem vycouval

„Jakmile jsem ucítil, že na mě partnerka začíná tlačit, vycouval jsem,“ popisuje Jaroslav, jak se zachoval, když měl pocit, že se vztah řítí někam, kam on nechce.

Kamarádi pana Jaroslava postupně zakládali rodiny, stávali se otci a později také dědečky. Jeho nic takového nepotkalo.

„Ještě před pár lety mi to bylo upřímně jedno,“ uvažuje. „Pak se ale cosi změnilo. Mohla za to jedna výjimečná žena,“ napíná nás.

Simona byla jiná. Díky ní jsem změnil názor

Jaroslav se nestydí za to, kolik měl v životě partnerek. Sám ale přiznal, že když poznal Simonu, hned věděl, že ona je úplně jiná.

„Byla viditelně mladší, dělilo nás 30 let, ale přesto to mezi námi zahořelo,“ popisuje Jaroslav. „Do vztahu jsme se oba vrhli po hlavě, i přes předsudky našeho okolí,“ dodává.

Jaroslav díky Simoně změnil názor. Když po necelém roce vztahu zatoužila po miminku, najednou se takovému závazku nebránil.

Kamarádi ze mě mají legraci

„Před třemi měsíci jsem se stal otcem,“ píše hrdý Jaroslav. „Narodil se nám syn Jakub a mně došlo, o co jsem se celý život připravoval,“ přiznává.

Jaroslav nám také napsal, že si z něho jeho přátelé dělají legraci. Říkají totiž, že mu jeho syn bude říkat dědo.

„Stal jsem se terčem posměchu, ale asi mi to nevadí,“ uvažuje. „Čekal jsem na to celý život a nenechám si to zkazit posměváčky,“ dodává.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články