Jaroslav (51): Vím, že mě moje mladá žena podvádí. Mám ale důvod, proč s ní chci stále být

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 37
Zdroj: Shutterstock

Jaroslav se před sedmi lety rozvedl a po nějaké době si našel novou přítelkyni. Zamiloval se do o několik let mladší dívky, kterou po roční známosti požádal o ruku. Nyní zjistil, že ho mladá žena podvádí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Odhalit nevěru u člověka, kterého milujete, rozhodně není nic příjemného. Ne každý dokáže nevěru odpustit, natož ji tolerovat. Jaroslav ale svoji mladou manželku nechce opustit a má pro to pro někoho možná nepochopitelný důvod.

Po rozvodu jsem se stal terčem posměchu

Moje první manželství krachlo po čtrnácti letech. Rozvod byl nápad bývalé manželky, která mě opustila, protože si našla někoho jiného.

Je to už sedm let, ale já si naprosto jasně pamatuji, jak si mě tenkrát moji kamarádi dobírali. Stal jsem se v jejich očích terčem posměchu a špatně jsem to nesl.

S mladou přítelkyní jsem jim vytřel zrak

Nějakou dobu jsem stále dokola poslouchal, že jsem starý paroháč. Kamarádi ze mě měli legraci a mě to strašně štvalo.

Když jsem se po pár měsících začal stýkat s Magdou, která byla o tolik let mladší, zpočátku mi náš vztah nevěřili. Jeden z mých kamarádů mi dokonce do očí tvrdil, že jsem si románek s mladou kočkou vymyslel!

Proto jsem vzal Magdu s sebou a všem vytřel zrak. Od té doby nikoho nenapadlo mít na moji adresu nějakou poznámku. Převezl jsem je na plné čáře – já měl krásnou mladou babu a oni doma svoje věkem pokročilé ženušky.

Začala mě podvádět rok po svatbě

Nejdříve jsem se upřímně divil, co na mě mladá Magda vidí. Ať už to ale bylo z její strany jakkoli, já se do ní zbláznil až po uši.

Po roce našeho vztahu jsem si ji vzal. Kamarádům došla slova a já byl štěstím bez sebe. Prokoukl jsem jen rok po naší svatbě, když jsem zjistil, že mě Magda podvádí.

Nechápal jsem to. Dával jsem jí všechno a měl pocit, že i v posteli mladé manželce stačím. Přesto si našla důvod, proč zanášela jinde.

Nevěru jí toleruji a předstírám, že mi to nevadí. Opustit ji nemohu

Magda netuší, že o jejích nevěrách vím. Předstírám, že o ničem nemám tušení a sám sebe přesvědčuji, že mi to nevadí.

Opustit ji nemohu. Je tu důvod, pro který s ní chci stále být. Kdybych ji totiž opustil a rozvedl se s ní, stanu se opět terčem posměchu. Nechci znovu zažít ten výsměch ze strany mých přátel, zvlášť poté, co mi na začátku říkali, že mi vztah s mladou ženou nemůže vydržet. A měli pravdu.

Moje hrdost mi to však nedovolí. Raději nevěrnou ženu a nějaký respekt u kamarádů, než posměšky a hloupé narážky.

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Žádné manželství není bez problémů. Všichni ve vztahu s partnerem děláme určité kompromisy, abychom vztah udrželi. Je však otázkou, zda budeme-li přehlížet něco jako nevěru, je to to správné řešení pro šťastné partnerství. Sám Jaroslav uvádí, že se musí přesvědčovat, že mu nevěra nevadí. Kdyby mu však nevěra skutečně nevadila (a vskutku najdou se i takové případy), pak by sám sebe nemusel přemlouvat. Je to o hodnotách, které každý z nás přikládá věcem a ty jdou někdy jedna proti druhé a my pak musíme obětovat tu méně důležitou nebo hledat jiné řešení.

Velkou otázkou je, zda jsou lidé kolem něj, kteří se mu posmívají, jeho opravdoví kamarádi. Zeptejme se sami sebe: Je kamarád někdo, kdo se nám posmívá v těžké životní situaci? Nebo je kamarád spíše někdo, kdo nám v takových chvílích poskytne oporu a pochopení? Nepřikládá Jaroslav neúměrně velkou hodnotu názoru jiných lidí nebo své hrdosti?

Je rovněž zapotřebí zodpovědět i několik dalších otázek. Proč je Magda stále s Jaroslavem, když ho podvádí? Proč se s ním nerozejde a není s tím druhým člověkem? Co jí ve vztahu s Jaroslavem chybí a co hledá u milence? A konečně: Chce Jaroslav Magdu jen jako ozdobu na předvádění se před kamarády a ukojení svého ega nebo chce partnera pro život? Odpovědi na tyto otázky nám mohou vrhnout větší světlo na celou situaci, tak i na to, jak se zachovat dál.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články