Jaromír (46): Manželka mi lhala a já ji za to chválil. Nyní lituji, že jsem pravdu neodhalil dříve

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz seriozni 1
Zdroj: Shutterstock

Několik měsíců mi lhala do očí a já ji za to všechno ještě chválil. Vlastně jsem ji v jejích lžích podporoval, a byl na ni dokonce hrdý. Opravdu usem uvěřil tomu, že začala hubnout díky dietě, protože se chtěla líbit mně i sama sobě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jaromír dlouhé měsíce sledoval, jak jeho žena ztrácí jedno kilo za druhým. Manželka mu tvrdila, že hubne díky dietě a že to dělá i kvůli němu. A on ji vehementně podporoval.

Změny si nešlo nevšimnout

Už je to nějaký ten pátek zpátky, kdy si Jaromír poprvé všiml, že jeho žena zhubla. Odjakživa byla trochu oplácanější a kila navíc se mu na ní vždycky líbila.

„Pochválil jsem ji, protože si nešlo nevšimnout té změny,“ píše Jaromír. „Zatvářila se všelijak a hned začala vysvětlovat, že zkouší nějakou dietu a že je ráda, že jsem si všiml,“ dodává.

Jaromír uvěřil tomu, co jeho žena tvrdila. Neměl totiž důvod zpochybňovat její historku o dietě, díky které se zbavuje nadváhy.

Chválil jsem ji a podporoval

„Moje žena nikdy nebyla jako proutek, ale mně se to líbilo,“ přiznává Jaromír. „Nyní ale viditelně hubla a začala vypadat úplně jinak. A velmi jí to slušelo!“

Jaromírovi se změna jeho ženy líbila, proto ji za shozená kila chválil, a dokonce ji v hubnutí podporoval. Netušil však, že mu jeho žena celou dobu lže.

„Kdybych už tenkrát věděl, že mi neříká pravdu a v podstatě ze mě dělá hlupáka, postavil bych se k tomu úplně jinak,“ zoufá si.

Pravda mi vyrazila dech

Jednoho dne se Jaromír vrátil domů a našel svoji ženu ležet v obývacím pokoji na gauči. Byla bledá jako stěna, očividně jí nebylo dobře.

„Strachoval jsem se, co se děje. Nejdříve se snažila mlžit, ale poté se rozbrečela a prozradila mi pravdu, kterou tak dlouho skrývala,“ píše Jaromír a dodává, že mu její slova vyrazila dech.

Jeho žena mu přiznala, že jí byla diagnostikována Crohnova choroba. Je to nemoc, kterou mimo jiné doprovází ztráta hmotnosti.

Zlobím se na ni, ale zároveň se o ni bojím

„Když mi v slzách řekla, že už to ví několik měsíců a že s nemocí bojuje, snažil jsem se ze všech sil zadržet slzy. Věděl jsem, že vedle sebe nepotřebuje chlapa, který se zhroutí,“ přiznává Jaromír.

Když mu došla celá pravda, především to, že mu manželka celé měsíce lhala, logicky se na ni zlobil. Pocity zloby a zrady ale střídal strach o manželku a výčitky svědomí.

„Když si uvědomím, že jsem ji podporoval a chválil, jak krásně hubne, a ona přitom bojovala s nemocí, hrozně si to vyčítám,“ svěřuje se Jaromír. „Mám o ni strach. I když mi lhala, nemohu se na ni zlobit. Obavy o ni jsou silnější.“

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články