Tomáš (41): Manželka na mě tlačila, abych zhubl. Vyřešil jsem tak dva problémy jednou ranou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz hubnuti
Zdroj: Shutterstock

Cítil se pod tlakem a nebylo mu to ani trochu příjemné. Jeho žena na něho kvůli váze útočila v podstatě každý den. Vrcholem všeho bylo, když mu odmítala vařit jen proto, aby ho donutila začít se svojí nadváhou něco dělat. To byla pro Tomáše poslední kapka.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Trvalo to více než rok. Tomášova žena Simona na něho ustavičně naléhala, aby se sebou začal konečně něco dělat. Tomáš si uvědomoval, že má nějaká kila navíc, ale útok jeho ženy byl podle něho až příliš.

Pořád si mě dobírala

Tomáš a Simona jsou manželé sedmnáct let. Tomáš nám do e-mailu napsal, že už v době, kdy se poznali, nebyl zrovna žádný hubeňour.

„Moje žena věděla, do čeho jde, když si mě brala,“ píše. „Nikdy jsem nebyl vyžle, naopak jsem měl nějaké to kilo navíc už od dětství,“ vysvětluje upřímně.

Poslední rok ale Simona na Tomáše neustále útočila a nepříjemně si ho kvůli jeho váze dobírala. Zpočátku její krutá slova přehlížel, ale jeho žena přidávala na síle.

Ponižovala mě před okolím

„Manželku z nějakého důvodu začala moje váha štvát,“ pokračuje Tomáš. „Nechápal jsem, proč tak najednou. Byli jsme spolu roky a vždycky jsem byl oplácaný, tak proč na mě začala tak útočit?“ ptá se v e-mailu sám sebe.

Dokud Simona prala špinavé prádlo jen v soukromí, Tomáš to ještě bral. Ale jakmile začala svoji nelibost k manželově váze tahat i mimo domov, cítil se poníženě.

„Byla schopná si mě dobírat před našimi přáteli, před rodinou mě oslovovala čuně a podobně,“ svěřuje se. „Bylo mi často trapně a na ženu jsem se hodně zlobil.“

To byl vrchol všeho

Simona to dohnala až tak daleko, že svému manželovi začala vyhrožovat, že mu přestane vařit. Když viděla, že jen slova nezabírají, opravdu Tomášovi odmítala dávat jíst.

„Doma vařila jen pro sebe a naše děti,“ popisuje Tomáš. „Mně kupovala jen samou zeleninu, svačinu do práce jsem si musel tajně kupovat cestou na benzince!“ stěžuje si.

Pro Tomáše to byla poslední kapka. Měl toho plné zuby a s manželčiným neustálým rýpáním, které završila odmítáním svému muži vařit, vyřešil situaci po svém. A nelituje!

Vyřešil jsem dva problémy jednou ranou

„Najednou toho na mě bylo prostě moc. Svěřil jsem se kolegyni z práce, se kterou jsme si vždycky vzájemně rozuměli,“ píše Tomáš. „Stále více jsme si spolu povídali a mně najednou došlo, jak je mi s ní dobře.“

Tomáš tajně navázal románek s kolegyní z práce, až si jednoho dne řekl, že už se nechce skrývat. Manželce o milence pověděl a vzápětí od ní odešel.

„Klára mě má ráda takového, jaký jsem. A vždycky měla, i když vážím, kolik vážím,“ píše spokojeně. „Vyřešil jsem to po svém a zabil tak dvě mouchy jednou ranou. Nyní jsem konečně šťastný.“

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články