Jarda (45): Moje výbušná povaha ze mě udělala monstrum. To, co jsem udělal naposledy, si nezasloužila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz smutny
Zdroj: Shutterstock

Svou ženu Jarda nemiloval. Přiznává se k tomu v e-mailu, kterým se naší redakci svěřil se svým příběhem. Nikdy jí ale nepřál nic špatného. Má ji svým způsobem rád, především ale miluje dvě děti, které spolu ještě donedávna vychovávali.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Vždycky jsem byl dost výbušný typ,“ přiznává se. „Nikdy se mnou nikdo dlouho nevydržel. Jediná žena, která respektovala moji povahu, byla Andrea.“

Právě proto, že se Jarda bál, že zůstane sám, s Andreou navázal vztah, po letech se vzali a měli spolu dvě děti. „Možná jsem ji nějaký čas i miloval, ale později jsem s ní byl spíše ze zvyku,“ dodává.

Nechtěl jsem jí ublížit. Mám ji rád a své děti miluji

Andrea Jardu skutečně milovala. Nikdy si nevšimla, že on je s ní spíše proto, že si už tak nějak na společný život zvykl. Naučila se, že když se naštve, křičí a vzteká se.

„Dokázala dokonale zvládat situace, ve kterých jsem ztratil hlavu. Uklidnit mě dotekem nebo mi dát najevo, že se křikem nic nevyřeší. Ostatní se mě báli nebo ve mně viděli zrůdu, ale ona ne.“

Jenže když se Jarda jednoho dne naštval natolik, že rozbil ve vzteku televizi a rozplakal děti, Andrea mu oznámila, že s někým takovým být nechce.

„Prohlásila, že pokud bych někdy vztáhl ruku na ni nebo na děti, nikdy by mi to neodpustila. Bála se toho a požádala mě, abych odešel.“

V tu chvíli začal Jarda prosit, aby si to Andrea rozmyslela. „Věděl jsem, že jsem všechno pokazil, ale doufal jsem, že se dokážu omluvit. Když mě neposlouchala, naštval jsem se podruhé.“

A tehdy své ženě Jarda do očí řekl, že ji nikdy nemiloval a že od ní odejde vlastně rád. Když se druhý den probudil v bytě svého kamaráda, věděl, že se mu to jen nezdálo.

Bojím se, že přijdu o děti

V současné době je Jarda s Andreou v rozvodovém řízení. Usmířili se a dokážou spolu vycházet, ačkoli Andreu stále hodně bolí to, co jí řekl.

„Hodně toho lituji. Nebojím se samoty, dokážu bydlet sám nebo si najít příležitostné vztahy. Ale nechci přijít o děti. A podle toho, proč se rozvádíme a čeho se má žena bojí, se k nim pravděpodobně nedostanu.

Čtenář říká, že se snaží rozvod vést takovým směrem, aby měl nárok na střídavou péči. Jenže jeho manželka pravděpodobně právníkům řekla všechno, co se u nich doma dělo.

„Vím, že jsem to pokazil, a pravděpodobně je se vším konec. Ale ať už jsem jakýkoli, své děti mám doopravdy rád. Snad to Andrea pochopí a já je budu moci alespoň vídat.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články