Tomáš (44): Doufal jsem, že se manželka změní a bude mít stejnou vizi. Bohužel její bývalý manžel měl pravdu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz premysli dite
Zdroj: Shutterstock

Tomáš byl vždycky rodinný typ. Dokonce se nikdy netajil tím, že by chtěl mít velkou rodinu a spoustu dětí. Ačkoli to byly na chlapa trochu netradiční plány, on si za svým názorem pevně stál.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Proto k sobě hledal ženu, která se na rodinu bude dívat stejně jako on. Dlouhé roky se mu to nedařilo, zkrátka mu do života nepřišla ta pravá. Až s Janou si myslel, že to bude konečně to pravé ořechové.

Měl jsem jasné cíle, kterými jsem však každou ženu odradil

Pocházím z početné rodiny, sám mám sedm sourozenců. Proto jsem byl odjakživa zvyklý, že je doma rušno a člověk si má vždy s kým popovídat.

Nebylo u mě žádným tajemstvím, že bych i já sám jednoho dne chtěl velkou rodinu. Těmito plány jsem se netajil, a to dokonce ani před svými partnerkami, kterých jsem za svůj život už několik vystřídal.

Nevím proč, ale kdykoliv přišla řeč na rodinu, místo toho, aby byla daná žena ráda, jak se k tomu stavím, spíše jsem ji odradil. Proto mé vztahy vždy končily.

Byl jsem přesvědčený, že s Janou to konečně bude ono

Před dvěma lety jsem potkal pohlednou a sympatickou Janu. Pracovala jako vedoucí jedné firmy, kde jsem nastoupil jako nový zaměstnanec.

Hned mi padla do oka. Byla nejen velmi pěkná, ale očividně také cílevědomá a sebevědomí jí rozhodně nechybělo. Moc dobře věděla, co od života chce, a očividně vždycky došla ke svému cíli.

Právě její odhodlání mi na ní nejvíce učarovalo. Začal jsem se o ni snažit a ukázalo se, že ani já jí nejsem tak úplně lhostejný. Nabyl jsem pocit, že s Janou to konečně bude ono, že ona je moje osudová žena.

Její bývalý manžel mě varoval

Začal jsem s Janou chodit, později i bydlet. Rozuměli jsme si a na spoustu věcí jsme měli stejný názor.

Ze svých předchozích zkušeností jsem však otálel s tím, abych Janě přiznal, že bych chtěl mít velkou rodinu. Bál jsem se, že bych ji stejně jako předchozí partnerky odradil, proto jsem si to zatím nechával pro sebe.

Jedním z překvapení bylo, že jsem vlastně znal jejího bývalého manžela. Honza chodil na squash stejně jako já a několikrát jsme měli tu možnost si spolu zahrát. A byl to právě on, kdo mi o Janě řekl něco, co mě znepokojilo. Tvrdil totiž, že Jana není mateřský typ.

Pevně jsem věřil, že naše dítě Janu změní

Netrvalo to dlouho a Jana zjistila, že čeká dítě. Zatímco já jsem byl štěstím bez sebe, ona tuhle novinku nesla těžce. Dokonce mi řekla, že dítě neplánovala, ba dokonce ani neuvažovala nad tím, že by ho v nejbližší době chtěla.

Přesto jsem věřil, že až se naše dítě narodí, Jana změní názor a bude ho milovat. Stále jsem však měl v hlavě slova jejího bývalého manžela, která mě strašila.

Nyní už bohužel vím, že měl její bývalý manžel pravdu. Jana není mateřský typ a o dítě nestojí, což bylo důvodem jejich rozvodu. Je to půl roku, co se nám narodil syn, a Jana se k němu chová na můj vkus příliš chladně.

Svého syna nade všechno miluji a stejně tak Janu, kterou bych si chtěl vzít. Velmi mě ale trápí, že se na rodinu dívá úplně jinak než já.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články