Janek (28): Vzal jsem novou přítelkyni poprvé na večeři. To, čeho jsem byl svědkem, mi vyrazilo dech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz restaurace
Zdroj: Shutterstock

Vyrazit si na prvním rande na večeři mi přišlo jako dobrý nápad. Přece jen pěkné prostředí restaurace a dobré jídlo dokáže vytvořit tu správnou atmosféru. Doufal jsem, že během večeře svoji novou přítelkyni lépe poznám.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

To se také stalo, bohužel ale ne tak, jak jsem si představoval. Karolínu jsem znal teprve krátce a tohle bylo naše první oficiální rande. Kdo mohl tušit, že se vyvine a zrovna takhle?

Chtěl jsem na ni udělat dobrý dojem

Karolínu jsem nějaký čas potkával v práci, trvalo mi ale poměrně dlouho, než jsem se na osmělil natolik, abych ji pozval na rande. Nejdříve jsme kolem sebe jen tak kroužili, ale pak jsem ten první krok udělal.

Chtěl jsem na ni udělat dojem. Proto jsem pro naše první rande vybral pěknou, ne zrovna lacinou restauraci. Bylo mi sice jasné, že mě večeře vyjde na nemalé peníze, ale byl jsem ochoten to podstoupit.

Svojí krásou mi vyrazila dech

Dle naší domluvy jsem Karolínu vyzvedl u ní doma a už mezi dveřmi mi vyrazila dech. Dala si totiž opravdu záležet a velmi jí to slušelo.

Karolína byla přesně tím typem ženy, který chce po svém boku snad každý chlap. Nejenže byla opravdu krásná, ale byla také chytrá a měla to v hlavě srovnané. O to více mi záleželo na tom, aby naše první rande dopadlo na jedničku.

Večer se ubíral správným směrem

Před večeří jsme se domluvili, že stihneme krátkou procházku. Do restaurace jsme se proto vydali pěšky a užili si půl hodiny příjemného povídání. Během našeho rozhovoru jsem zjistil, že toho máme hodně společného.

Na Karolíně bylo vidět, že na ni můj výběr restaurace udělal dojem. Neprozradil jsem jí dopředu, kde jsem nám rezervoval stůl. A pravdou bylo, že mnou vybraná restaurace patřila k těm nejluxusnějším v našem městě.

Večer se v mých očích ubíral správným směrem. Přátelský číšník nás usadil ke stolu a my si po chvilce váhání vybrali z jejich bohatého menu. V té chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že jen o pár chvil později zažiju pořádný šok.

Něco takového bych do ní rozhodně neřekl

Kdybyste Karolínu potkali někde na ulici, určitě by na vás udělala dobrý dojem. Za každé situace byla vždy dobře upravená, na lidi kolem sebe se usmívala, zkrátka ideální žena pro život.

Svůj názor na ni sem ale musel změnit krátce poté, co nám číšník na stůl položil námi vybraná jídla. To, čeho jsem byl u večeře svědkem, mi vyrazilo dech. Takové chování bych do ní nikdy neřekl.

Z dalšího rande jsem se vymluvil

Ať už do takových restaurací chodíte pravidelně, nebo je navštívíte jen při opravdu výjimečné příležitosti, každý rozumně smýšlející člověk ví, jak se na takovém místě chovat. Karolína to očividně nevěděla.

Její způsob stolování byl otřesný. Při jídle mlaskala, mluvila s plnou pusou, což způsobovalo, že jí tu a tam něco z úst vypadlo na bílý ubrus, nahlas komentovala každé sousto a zkrátka se chovala opravdu nevhodně.

Tohle byl pro mě šok. Myslel jsem si, že Karolína je přesně tou ženou, na kterou jsem čekal. Ale po tom, co při večeři předváděla, jsem o další rande rozhodně nestál.

Ačkoli Karolína projevila zájem, já se z toho vymluvil. Ještě teď mám před očima, jak se na nás ostatní návštěvníci restaurace ohlíželi a kroutili hlavami, jak se takhle někdo může chovat. Na ten trapas ještě dlouho nezapomenu.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články