Blanka (55): Tomu domu se odjakživa všichni vyhýbali. Manžela teď napadlo něco šíleného

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena manzel
Zdroj: Shutterstock

V našem městě nebyl nikdo, kdo by neznal historii onoho domu, stojícího až na samotném okraji města. Co si pamatuji, odjakživa se tomu místu všichni vyhýbali. Můj manžel teď přišel s naprosto šíleným nápadem.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Když mi o svém nápadu vyprávěl poprvé, nebrala jsem jeho slova vážně. Ani ve snu by mě totiž nenapadlo, že by něco takového opravdu mohl vymyslet. Manžel si ale stál za svým. A já se začala bát.

Všichni věděli, co se v tom domě před lety stalo

Pro nezasvěcené to může znít jako strašidelná báchorka, kterou si někdo vymyslel. Stalo se to už velmi dávno, asi před 40 lety.

Já byla v té době holka v pubertě, která měla úplně jiné zájmy. Přesto se mnou onen příběh tehdy velmi zamával a svým způsobem se mě dotýkal úplně stejně, jako ostatních v našem městě.

Jsem si jistá, že každý, kdo tady už v té době žil nebo zde měl rodinu, moc dobře ví, co se v tom domě tehdy stalo.

Byla to obrovská tragédie

Celým městem a určitě i širokým okolím před lety otřásla zpráva o úmrtí čtyř malých dětí. Jakmile se začala šířit informace, že děti byly v tom domě zavražděny jedné temné noci, lidé začínali propadat panice.

Nejdříve to vypadalo, že za vraždou čtyř malých dětí a jejich rodičů stál někdo z rodiny. Chvíli to ukazovalo na otce těch dětí, nikdy proti němu ale nebyly nalezeny dostačující důkazy.

Smrt celé rodiny proto nikdy nebyla vysvětlena. Mezi lidmi se od té doby traduje historka, že v tom domě panují nějaké zlé síly. Právě kvůli nevyřešenému úmrtí tolika lidí se tomu místu všichni začali vyhýbat.

Jeho nápad mě vyděsil

Když za mnou manžel přišel s nápadem, že bychom ten strašidelný dům, který je podle mnoha lidí určitě prokletý, mohli koupit, vyděsilo mě to. Zpočátku mě ale nenapadlo, že by to opravdu mohl myslet vážně.

O ten dům celé roky nikdo neprojevil zájem. Když už se přece jen objevil nějaký kupec, velmi rychle se k němu donesly všechny informace a zájem si okamžitě rozmyslel. Nedokázala jsem pochopit, co manžela vede k tomuto nápadu.

Podle něho to byla skvělá investice. Jelikož danou nemovitost nikdo nechtěl, prodávala se za opravdu směšné peníze. Manžel to viděl jako příležitost, jak získat bydlení za malý peníz. Oné historce o prokletí totiž nikdy nevěřil.

Neumím si představit, že bych tam měla žít

Ta historka se opravdu může leckomu zdát hodně přitažená za vlasy. Sama nevím s jistotou, jestli vše opravdu bylo tak, jak se tenkrát říkalo. Třeba někdo věděl mnohem více, ale z nějakého důvodu se mezi lidi dostala právě tahle verze.

Tak či onak si neumím představit, že bych v tom domě, kterého jsem se už jako mladá holka bála, měla bydlet. Snažím se manželovi tenhle nápad rozmluvit, zatím s ním ale není řeč.

Stále si totiž stojí za tím, že jsou to všechno jen hloupé povídačky a že bychom byli sami proti sobě, kdybychom tuhle příležitost nechytili za pačesy. Jak mu mám vysvětlit, že ať už je to jakkoli, do toho domu se prostě stěhovat nechci?

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články