Jana (46): Ve snu se mi stále objevovalo stejné datum. Nyní už vím, před čím mě mělo varovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena sen
Zdroj: Shutterstock

Zdálo se mi o konkrétním datu. Jednou jsem ho viděla zakroužkované v kalendáři. Podruhé na mě vyskočila upomínka na mobilním telefonu. Trvalo dlouho, než mi došlo, že ve snech vídám pořád jedno a to samé datum.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

A i když jsem to věděla, stejně jsem neměla tušení, co to znamená. Snáře na internetu nic konkrétního nenapověděly – stejně jsem na ně nikdy nevěřila. Až o několik měsíců později mi došlo, před čím mě ono datum ve snu mělo varovat…

Pořád na mě ve snech vyskakovalo

V kalendáři, mobilním telefonu v podobě upomínky nebo mě na něho upozornila kolegyně v práci. V několika snech se mi ukázalo jedno datum. A objevovalo se pořád dokola.

Nejdříve jsem tomu nevěnovala pozornost. Sny jsem si nikdy moc nepamatovala, natož abych se upnula na konkrétní den.

Jenže to datum se pořád vracelo. Vyskakovalo na mě ve snech a utkvělo mi v paměti. Hledala jsem vysvětlení na internetu – marně. Nic jsem se nedozvěděla.

Pořád mě pronásledovalo

Situace se stále opakovala. Nebylo to každou noc, ale já se přistihla, že jsem se kolikrát bála usnout. Nechápala jsem, proč se mi zjevuje stále totéž datum, a svým způsobem mě to děsilo.

Svěřila jsem se kolegyním v práci. Většina z nich radila, abych to vypustila z hlavy, jen jedna mě varovala, abych ten signál nepodceňovala. A to mě vystrašilo ještě více.

Něco jsem si našla

Jednou při sprchování jsem si pod krkem, kousek od čelisti, našla bouličku. Napadlo mě, že jsem se třeba nachladila v autě a zvětšila se mi uzlina. Jenže znáte to – jakmile na sobě zpozorujete něco neobvyklého, pořád si na to saháte a neustále na to myslíte.

Kontrolovala jsem bouli každý den a pořád tam byla. Díky ní jsem z hlavy vytěsnila ono datum, které se dokonce přestalo objevovat ve snech.

Opatrně mi sdělil pravdu

Na nátlak manžela jsem vyrazila k lékaři. Bouli prohmatal a poslal mě na ultrazvuk. Když jsem se k němu vrátila s výsledky, z jeho výrazu jsem pochopila, že se něco děje.

Opatrně mi sdělil pravdu. Obává se, že je to nádor. Napsal mi papíry na další vyšetření, včetně biopsie a dalších zákroků. Byla jsem z toho v šoku.

Až o několik dní později, kdy jsem v sobě tuhle novou skutečnost postupně začala zpracovávat, mi pohled do kalendáře napověděl, co mělo znamenat ono datum. Vůbec mi nedošlo, že to datum, které se mi zjevovalo ve snech, bylo právě to datum, kdy jsem šla k lékaři a kdy mi řekl, že se mnou něco není v pořádku.

O měsíc a půl později mi potvrdili rakovinu. Čeká mě operace, další vyšetření, a především léčba. To datum mě mělo varovat, že mě čeká něco nepříjemného.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články