Jan (45): Zhroutil jsem se. Pravý důvod svého kolapsu jsem před rodinou musel zatajit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Chlap zhrouceni
Chlap zhrouceni

Jan má za sebou nepříjemnou zdravotní zkušenost. Jeho tělo řeklo dost a on prodělal kolaps. Následky pociťuje ještě dnes, především ale proto, že to celé bylo jinak, než přiznal své rodině. Té totiž musel lhát.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Udělalo se mi špatně. Cítil jsem nepříjemný a hodně silný tlak na hrudi. Nemohl jsem se pořádně nadechnout, začaly mi brnět ruce, motala se mi hlava a pak už si nepamatuji nic. Probudil jsem se na nemocničním lůžku.

Přišlo to jako rána z čistého nebe. Nebo ne?

Můj kolaps přišel naprosto nečekaně. Když nad tím přemýšlím, možná to tak nečekané nebylo. Vlastně jsem si o to docela koledoval.

Poslední roky pro mě byly psychicky velmi náročné. Před šesti lety jsem se poprvé dozvěděl, že mi moje žena byla nevěrná.

Nevěra s vámi zacloumá, ať chcete, nebo ne. Poprvé jsem jí odpustil, jenže ona to udělala znovu. A pak znovu. Každá její nevěra mě zasáhla do srdce jako nůž.

Možná se vlastně není čemu divit, že jsem se zhroutil. Roky jsem se psychicky hodně vyčerpával, jel jsem nadoraz a moje tělo to jednoho dne vzdalo.

Zakázala mi říci pravdu, proč jsem se zhroutil

Když jsem se po kolapsu probudil v nemocnici, prvních pár minut jsem nechápal, kde to jsem a co se stalo. Zamrzelo mě, že se mnou nebyla moje žena.

Ta přišla až toho dne v podvečer, aby mi přinesla věci. Její první slova nebyla, jak mi je nebo jak se cítím. Ne. Její první slova směrem ke mně zněla, abych se opovážil někomu prozradit, co stálo za mým zhroucením.

Zatímco já ležel po kolapsu na nemocniční posteli, ona mi nařizovala, že komukoli, kdo se bude zajímat, řeknu, že jsem se přepínal v práci a dohnalo mě to.

Pravým důvodem mého kolapsu ale byly její opakované nevěry. Ona to tak možná nevnímala, snad jí na mě ani nezáleželo, ale mě každá zrada velmi bolela.

Kvůli své ženě lžu rodině. Je mi ze sebe zle

Svoji ženu miluji. Jsme spolu už dlouho, prožili jsme mnoho krásného. I přesto všechno, jak mi poslední roky ubližovala, mi na ní stále velmi záleží.

Proto jsem přistoupil na její pravidla a všem okolo sebe zalhal, co bylo skutečně jediným důvodem mého vyčerpání. A všichni mi uvěřili, že za to mohla práce.

Nejsem na sebe pyšný, ba naopak je mi ze sebe zle. Lžu lidem, kterým na mně očividně na rozdíl mé ženy záleží. Ona jen chrání svoji pověst.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články