Denis (34): Závislost mé přítelkyně zničila náš vztah. Posledně to přehnala a pro mě to byla poslední kapka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nastvany muz
Nastvany muz

Denis je přesvědčený, že je jeho přítelkyně Lenka závislá a měla by vyhledat pomoc. Už několikrát se ji snažil přesvědčit, že to přehání, ale jakákoli jeho snaha vždycky skončila nepříjemnou hádkou. Posledně to ale Lenka přehnala a pro Denise to byla poslední kapka.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Lenka to možná nevidí, ale já jsem si jistý, že je nemocná. Není přece normální, aby měla ženská tolik párů bot, oblečení minimálně pro tři lidi a kabelek, že by si mohla otevřít obchod!

Na první pohled bylo jasné, že je náročnější než jiné ženy

Když jsem Lenku viděl poprvé, hned mi padla do oka. Nešlo si jí nevšimnout, v tom baru mezi ostatními ženami prostě vyčnívala.

Byla oblečená od hlavy až k patě ve značkovém. Její outfit by kterýkoli módní návrhář zhodnotil jako naprosto perfektní, vychytaný i do toho nejmenšího detailu.

Na první pohled bylo jasné, že Lenka bude mnohem náročnější než ostatní ženy. Očividně o sebe hodně pečovala a nespokojila se s málem.

Zpočátku mi imponovalo, jak se o sebe stará

Než jsem poznal Lenku, měl jsem samozřejmě vícero vztahů. Ani jedna z žen, se kterými jsem za svůj život něco měl, však nebyla tak posedlá svým vzhledem, jako právě Lenka.

Zpočátku se mi to na ní líbilo. Nestalo se, že by ráno odešla z domu nenalíčená. Do postele uléhala dokonale učesaná a voňavá. Nenosila doma vytahané oblečení, všechno měla značkové.

Nejdříve mi to imponovalo. Lenka byla zkrátka taková fiflenka, ale kamarádi mi ji záviděli a já se s ní chlubil, kudy jsem chodil.

Došlo mi, že to přehání, ale ona si nenechala nic říct

Postupem času, zejména poté, co to mezi námi začalo být vážnější a začali jsme spolu bydlet a společně hospodařit s financemi, mi začalo docházet, jak moc je Lenka ve skutečnosti náročná.

Domluvili jsme se, že peníze budeme mít společné. Rozhodnutí to bylo nás obou a mně zpočátku nedošlo, do jakého průšvihu se řítím.

Lenka byla posedlá značkovým oblečením, utrácela tisíce za boty, doplňky a ještě více za kabelky. Když jsem ji na to upozornil, nechtěla nic slyšet. Měla svoji pravdu.

Posledně to přehnala a mně došla trpělivost

Je to pár týdnů zpátky, co jsem dal auto do servisu. Když jsem ho vyzvedával, mechanik mi oznámil, že příprava na technickou vyjde na 35 000 Kč.

Chtěl jsem peníze vybrat z účtu, ale ten mi hlásil, že tam není dost peněz. Nechápal jsem to, před pár dny mi tam přišla výplata a věděl jsem, že tam mám naspořeno něco z minula.

Jenže na účtu bylo jen pár tisícovek. Na zaplacení jsem si musel půjčit u kamaráda. Když jsem přišel domů a zeptal se Lenky, kde jsou peníze, nadšeně mi začala před nosem mávat novou kabelkou, která stála 40 000 Kč. Byl jsem naprosto v šoku!

To pro mě byla poslední kapka. Ona si dovolila vzít mé peníze a koupit si za ně kabelku o velikosti menšího tabletu. Tohle už jsem nerozdýchal. Asi nemusím říkat, že jsem se s Lenkou rozešel. Ať si najde jiného blbce, který jí tohle bude tolerovat.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články