Jan (45): Přítelkyně si psala s jiným a nutila dcerku lhát. Snažím se bolest ze zrady přetrpět

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz bryle
muz bryle

Příběhy našich čtenářů inspirují okolí. Důkazem je text o Petrovi, který se svěřil, že kvůli obavám z neupřímnosti nahlédl do telefonu své přítelkyni. Na tento příběh se rozhodl zareagovat Jan, který má se čtením zpráv své přítelkyně také zkušenosti. Petrovi chce svým příběhem vzkázat, že odpustit je velmi těžké a někdy je pravděpodobně lepší nevědět.

Jan žije s Monikou již déle než pět let. Je mezi nimi téměř dvacetiletý věkový rozdíl. Zhruba před půl rokem se začal jejich vztah ubírat špatným směrem. Hádka střídala hádku a Jan se proto rozhodl pohrozit rozchodem.

Místo vážného rozhovoru přišel naprostý nezájem

„Přistěhovala se ke mně jako studentka vysoké školy. Zaplatil jsem jí první semestr, časem jsem jí koupil notebook a auto. Jako odměnu jsem dostal to, že při první krizi využila příležitosti psát si s jiným,“ vypráví Jan. Poté, co začal mluvit o tom, zda by nebylo lepší vztah ukončit, začal si všímat, že jeho dívka stále častěji píše SMS zprávy, bere si telefon dokonce i na záchod či do vany.

Protože mu začínala být situace podezřelá, nahlédl do jejích zpráv a zjistil, že si přítelkyně píše s jiným mužem. „Nestačil jsem se divit. Dozvěděl jsem se, že brzy plánují další schůzku, proto jsem se rozhodl počkat, s čím vyrukuje.“

Zdroj: 123RF.COM

Lhala mi. Obvinila i naši dceru, že si vymýšlí

Ten den, kdy měla odejít přítelkyně na schůzku s mužem, oznámila Janovi, že jde na nákupy. „Strávila venku i s dcerou šest hodin a mně bylo jasné, že schůzka proběhla,“ říká Jan, který se ihned po jejím příchodu ptal, co ji tak moc zdrželo.

Odpovědí mu byly výmluvy na dlouhé fronty a procházku po městě. „Jenomže v tu chvíli naše téměř tříletá dcera zašišlala, že byly s maminkou u strejdy. Přítelkyně ji obvinila, že si vymýšlí a že s nikým nikde nebyly. To už mi bylo jasné, jak moc lže.“

Jan se tehdy s přítelkyní pohádal a pravda vyšla najevo. Ona mu slíbila, že se vším podváděním přestane, druhý den ovšem v SMSkování pokračovala. „Když jsem ji znovu obvinil, obrátila situaci proti mně, že prý jí lezu do soukromí,“ říká Jan. Jeho přítelkyně si nastavila na telefonu PIN, a tím pro ni aféra skončila.

„Jsme stále spolu. Více méně se snažím vše překonat kvůli naší dceři. Ale pokud se Petr v článku ptá, zda dokáže tuto virtuální nevěru někdy odpustit, musím říci, že jen stěží. Ve mně totiž i po půl roce všechno bublá a nemohu spát.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články