Jakub (38): Z toho, co jsem našel v autě své přítelkyně, mě málem trefilo. Hodili byste to po ní také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz seriozni mlady
Zdroj: Shutterstock

Když jsem se to ráno probudil vedle svojí přítelkyně, ještě jsem netušil, jak mi tento den zkomplikuje život. Byla to jedna smůla za druhu. Od té doby už věřím na pátek třináctého.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Sladké probuzení do nového dne

„Čekal mě velký den. Měl jsem mít zrovna v práci důležitou poradu. Večer před tím se za mnou zastavila moje přítelkyně a zůstala do rána. Miloval jsem ten pohled na její spící tvář, políbil jsem ji a chtěl vyrazit do práce,“ sdělil Jakub.

Tu noc ale mrzlo a jemu se nepodařilo nastartovat svoje auto. Vyběhl tedy zpět do bytu a probudil svoji spící přítelkyni s tím, že si potřebuje vypůjčit její auto. Ona souhlasila, vzal si klíče a s mírným zpožděním vyrazil do práce.

Majáky, co nikdo nechce vidět

„Je pravda, že moje jízda zrovna neodpovídala předpisům, spěchal jsem do práce. To mě sice neomlouvá, ale pohled do zpětného zrcátka na nápis STOP mi rozhodně radost neudělal.“

Jakub se snažil policistům vysvětlit, že spěchá do práce, ale tím je nijak neobměkčil. Vypadalo to, že si naopak jeho roztržitost v tu chvíli vychutnávají.

„Byla to klasika, chtěli po mně řidičák a doklady od vozidla. Jakmile jsem otevřel přihrádku u spolujezdce, uviděl jsem to, co mi den, a dokonce i dosavadní život obrátilo naruby,“ uvedl.

Celou dobu mě tahala za nos

V přihrádce na dokladech od auta ležel prsten. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže při podrobném prozkoumání uviděl Jakub z vnitřní strany datum a dvě jména: „Mirka a Pavel“.

„V tu chvíli mi to došlo. Ona je vdaná. Celou dobu mi lhala.“ Tohle bylo na Jakuba už moc. Policistům vysvětlil, co se v něm právě odehrává a na co právě přišel. Ti ukončili kontrolu, vyjádřili pochopení pro to, co se děje a snažili se ho ještě uklidnit.

„Klidný jsem ale rozhodně nebyl. Zavolal jsem do práce, že všechno ruším a jel rychle zpátky domů.“ U sebe doma našel svoji přítelkyni, jak si vesele dělá k snídani vajíčka se slaninou.

Jakub ji s celou situací okamžitě konfrontoval a ona mu všechno přiznala. Na otázku, proč mu lhala, mu řekla, že se za to stydí, ale když se postupně začali víc sbližovat, už nebyla schopná se z těch všech lží vymotat.

„Musím se z toho nějak vzpamatovat, potřebuji čas na rozmyšlenou, jak s tím naložím,“ dodal na závěr.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články