Jakub (30): Otestoval jsem přítelkyni v té nejchoulostivější chvíli. Její reakce pro mě byla zarážející

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz test
Zdroj: Shutterstock

Jakub si myslel, že je jeho vztah dokonalý. Byl zamilovaný až po uši a předpokládal, že je to oboustranné. Jenomže pak se dozvěděl, že to není tak úplně pravda a že si jeho přítelkyně není jistá tím, co chce. Po dvou letech vztahu tedy vzdal jakoukoli snahu a rozhodl se to celé ukončit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Když jste s někým dva roky a on vám pak řekne, že ani neví, zda vás miluje, nemáte zrovna chuť ve vztahu pokračovat,“ píše čtenář. „několikrát mi to řekla, ale nikdy mě nenapadlo, jak neupřímné to je.

Když jsme ale tehdy trávili společnou noc milováním a ona mi uprostřed toho všeho řekla, že vlastně neví, co chce, věděl jsem, že to znamená konec. Já ji miloval, ale ona mě ani po tak dlouhé době ne. Vzdal jsem to,“ vysvětluje.

Záleží na tom?

Jakub s Mirkou ten večer trávili příjemný čas u filmu a sklenky vína. To se ale nakonec asi po hodině zvrtlo a skončili spolu v posteli. Jenomže romantika netrvala příliš dlouho.

„Byl jsem něžný a romantický. Šeptal jsem, jak ji miluji, s každým sundaným kouskem oblečení jsem jí řekl nějaké něžné slovo. Pak jsem ji požádal, aby mi to řekla také. Aby mi prozradila, jak moc pro ni znamenám.“

Jakub přiznává, že částečně to chtěl proto, že to pro něho bylo vášnivé a vzrušující. Na druhou stranu to byl ale i test, protože se mu už delší dobu zdálo, že k němu není Mirka úplně upřímná.

„Když jsem se jí zeptal, jak moc miluje, ona se mě zeptala, zda na tom záleží. Zarazil jsem se a přestal ji líbat. Pak jsem se zeptal, jak to myslí. Ona pochopila, že je po romantice.

Vzala mě za ruku a řekla mi, že jí se mnou je dobře. Že nám všechno klape a že příliš nezáleží na tom, zda mě miluje, nebo ne. Není si prý pocity vůbec jistá, ale jelikož jí se mnou nic nechybí, nemám to řešit.“

Ale já to řešil

Podle Jakuba byla její slova bolestivá. I když to nejspíš nemyslela špatně, ranila ho. Řekl jí, že pokud si ani po dvou letech není jistá tím, že ho miluje, pravděpodobně vztah nemá dál smysl.

„Chvíli se na mě dívala jako na zjevení. Pak mi řekla, že mě má moc ráda, tráví se mnou ráda čas v posteli i jinde a líbí se jí, co pro ni dělám. Není si ale jistá, zda by dokázala pro mě obětovat to, co já jsem schopen obětovat pro ni.“

A tak jsem se oblékl a řekl jí, že je konec. Místo krásného večera jsem měl zlomené srdce. Sbalil jsem si tašku a odešel. Druhý den se mnou o tom chtěla mluvit. I kdyby mi tvrdila, že mě miluje, věděl bych, že to je jen proto, abych s ní zůstal.

Ona se ale ani nesnažila. Řekla mi, že bychom měli pokračovat, protože nám spolu nic nechybí. A prý si časem své pocity ujasní. Jenomže já věděl, že mi mnohokrát lhala. Řekla mi, že mě miluje, už asi tisíckrát.“

To podle Mirky byla jen slova, která jí v dané situaci přišla na jazyk. Nikdy v nich necítila nic speciálního. „Když mi řekla tohle, dorazila mě. Do týdne jsem s ní ukončil veškerý kontakt. Nejdřív to bolelo, ale překonal jsem to. Nechci být ve vztahu, který nikdy neměl smysl,“ zakončuje Jakub příběh.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články