Iveta (52): Soused nám neustále hází nepořádek přes plot. Takhle s ním manžel zatočil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena sousede
Zdroj: Shutterstock

Už několikrát se Iveta při výhledu z okna na svoji zahradu zděsila. Nepořádek, odpadky, zbytky. Nebylo snad nic, co by jí nepřistálo za plotem. Ona i její manžel věděli, že za vším tím smetím stojí jejich soused. Ten se ale opakovaně dušoval, že s tím nemá absolutně nic společného.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Od Ivety jsme dostali e-mail s jejím příběhem. Zlobí se v něm na svého souseda, který si jejich zahradu plete s odpadkovým košem. Nakonec ale našli způsob, jak s ním zatočit.

Poprvé jsme to sváděli na vítr

Když se nepořádek na zahradě Ivety a jejího manžela objevil poprvé, sváděli to na vítr. Tu noc totiž hrozně foukalo a manžele jako první napadlo, že je za tím náhoda a počasí.

„Uklidili jsme to, neřešili jsme to,“ napsala Iveta velmi stručně. „Vzpomínám si, že soused stál toho dne na zápraží a smál se pohledem. Neřekl jediného slova, ale bylo vidět, že se dobře baví,“ pokračuje Iveta.

Zapíral a zapíral

Když se ale nepořádek na zahradě objevil znovu a poté znovu a znovu, Ivetě došlo, že vítr za tím určitě není. Bylo jasné, že jim to někdo na zahradu hází schválně.

„Nemohli jsme na nikoho ukázat prstem, protože jsme neměli důkazy,“ vysvětluje Iveta. „Bylo ale jasné, že je za tím soused. Naše zahrady spolu sousedily, byly oddělené jen plotem. Kdo jiný by to mohl být?“ uvažuje,

Manželé souseda konfrontovali, ten ale zapíral. Ještě se na Ivetu a jejího muže zlobil, že z něho dělají vandala a on s tím nemá nic společného.

Manžel se obětoval

Bylo jasné, že soused hází Ivetě na zahradu odpadky a různé haraburdí v noci, kdy celá ulice spí. A právě na tohle se manželé zaměřili.

„Manžela napadlo, že bude nocovat na zahradě s kamerou a že souseda nachytá přímo při činu,“ dozvídáme se od Ivety. „Obětoval se, vlezl si do keře, kde to musel mít hodně nepohodlné, a tam čekal, kdy se soused objeví,“ popisuje Iveta.

A povedlo se! Když se venku všechno ztišilo a soused si myslel, že všichni spí, přišel k plotu a začal házet kartony a jiný nepořádek k sousedům. A tehdy ho Ivetin manžel natočil.

Pomstili jsme se mu

„Manžel roky pracuje u popelářů, má tam známé a přišel s nápadem, jak se sousedovi pomstít,“ píše ve svém e-mailu Iveta. „Ukázal video kolegům v práci a požádal je o pomoc,“ napovídá.

Poté za pomoci popelářů zasypali sousedovu zahradu odpadky. Hromadou odpadků. Soused nebyl doma a důkazy neměl. Neměl tak šanci někoho osočit.

„Pohled na souseda, který se vrátil domů a našel svoji zahradu pod tíhou odpadků, byl k nezaplacení. A my s manželem jsme stáli u domu, neřekli jsme ani slovo, jen jsme se smáli pohledem. Dobře mu tak,“ ukončuje Iveta.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články