Ivana (39): V lese jsem našla foťák. Při pohledu na fotky v něm jsem úplně ztuhla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena fotak v lese
Zdroj: Shutterstock

Ivana se chodí pravidelně procházet do lesa. Vždycky vezme své dva chlupaté kamarády a minimálně na hodinu zmizí mezi stromy. Je to pro ni příjemný způsob, jak se odreagovat, vyčistit si hlavu a přijít na jiné myšlenky.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Toho dne viděla na zemi ležet fotoaparát. Rozhlížela se kolem sebe, ale nikoho neviděla. Rozhodla se, že ho vezme domů a pokusí se nějakým způsobem najít jeho majitele. Při prohlížení fotek ale úplně ztuhla.

Do lesa si chodím odpočinout

Ivana ve svém e-mailu napsala, že do lesa chodívá pravidelně. Má ho kousek za domem. Po celém dni v práci má dost ruchu a v lese nachází klid. Procházet se chodí se svými dvěma labradory.

„Po celém dni mám dost lidí a všeobecného ruchu,“ svěřuje se. „Pracuji v call centru, denně mluvím s desítkami lidí a jsem ráda, když chvíli nemusím slyšet vůbec nikoho,“ dodává.

Na zemi něco leželo

Při jedné z procházek si Ivana všimla věci ležící v mechu kousek od ní. Když přišla blíž, zjistila, že je to fotoaparát. Rozhlédla se kolem sebe. Třeba ho majitel ztratil před malou chviličkou, ale na dohled nikdo nebyl.

„První, co mě napadlo, bylo rozhodnutí, že fotoaparát vrátím,“ píše. „Řekla jsem si, že se doma podívám na fotky a třeba mi tvář přijde povědomá.“

Když jsem viděla ty fotky, úplně jsem ztuhla

Doma se s pomocí manžela do fotoaparátu dostala. Stačilo projít pár posledních fotek a Ivaně ztuhla krev v žilách.

„Když jsem ty fotky viděla, úplně jsem ztuhla,“ přiznává se. „Na těch fotkách byla zachycena rvačka muže a ženy. O pár fotek dál ležela ta žena na zemi v listí. Byla mrtvá,“ píše vyděšeně.

Kontaktovali jsme policii

Ivana s manželem okamžitě zalarmovali policii. Donesli tam fotoaparát a podali vysvětlení, co v něm našli. Ivana byla podrobena výslechu a tuhle zkušenost hodnotí jako hodně nepříjemnou.

„Policie se dala do vyšetřování, alespoň tak nám to bylo řečeno,“ píše Ivana. „O dalším postupu jsme neměli informace, ale já měla z těch fotek noční můru. Manžel mě pak do lesa nechtěl pustit,“ dodává.

Všechno bylo úplně jinak

O pár dní později někdo zvonil. Když Ivana otevřela, stáli za dveřmi dva příslušníci policie a muž, kterého Ivana poznala podle fotek. Lekla se.

„Cuklo ve mně, když jsem ho viděla,“ netají se. „Pak jsem se od policisty dozvěděla, že mi pán přišel něco vysvětlit. Nešlo o vraždu, ale o focení do nějakého internetového magazínu. Onen pán byl totiž autor hororových příběhů,“ vysvětluje.

Ivana přiznala, že jí spadl kámen ze srdce. Představa, že v lese, kam chodila se psy, se stalo něco tak hrůzného, ji nenechala klidně spát. Po návštěvě fotografa ale byla klidnější a nyní se celé příhodě směje.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články