Igor (37): Že jsem s tím představením raději nepočkal, bratr mi chtěl odlákat přítelkyni

od Luboš Klouček
4 minuty čtení
muz 1
muz 1

Když potkáte tu pravou, chcete to vykřičet do celého světa. Igor byl přesvědčený, že Zuzka je ta pravá. Proto ji chtěl představit své rodině a pochlubit se s ní. Brzy ale přišel na to, že měl s představením chvíli počkat. Zuzka se totiž nelíbila jen jemu. Padla do oka i jeho bratrovi, který na ni měl zálusk.

Byla jedním slovem perfektní

Igor byl delší dobu sám. Předchozí vztahy mu příliš nevycházely, ženy se v jeho životě střídaly, ale s žádnou z nich to nebylo to pravé ořechové. Až do chvíle, kdy poznal Zuzanu. Ta byla v jeho očích od samého začátku jedním slovem perfektní.

„Zuzka měla všechno, co jsem u žen hledal, ale nenacházel. Byla vtipná, chytrá, měla to v hlavě srovnané. A navíc byla neskutečně krásná, což jsem bral jako třešničku na dortu,“ říká Igor a usmívá se u toho od ucha k uchu. Je na něm vidět, že svoji přítelkyni miluje z celého srdce.

Zdroj: 123RF.COM

Představil jsem ji rodině

„Bral jsem vztah se Zuzkou vážně a nechtěl jsem s představením rodině otálet. Když budu úplně upřímný, řeknu, že jsem se chtěl svou přítelkyní pochlubit,“ přiznává Igor s šibalským výrazem ve tváři, nad kterým se musíme pousmát.

„Moje máma naplánovala večeři, na které se měla sejít celá rodina. Byl jsem lehce nervózní, ale strašně jsem se těšil. Byl jsem přesvědčený, že si Zuzka okamžitě každého získá,“ vypráví Igor hrdě a dodává, že se nespletl. Zuzka si hned všechny omotala okolo prstu a zaujala je do jednoho, včetně jeho bratra Mirka, který začal mít na Zuzku zálusk.

Dělal jí návrhy

Igorův bratr Mirek je o pět let mladší. Se Zuzkou tak byli ve stejném věku a od začátku se plavili na podobné vlně. Jediný, kdo si všiml Mirkova podezřelého chování, byl Igor. Ostatní si mysleli, že si jen dobře rozumí, a přišlo jim to skvělé.

Zdroj: 123RF.COM

„Já ale moc dobře věděl, o co Mirkovi jde. Viděl jsem ten jeho výraz v očích, který jsem během života občas vídával. Pokaždé se mu v oku objevila šibalská jiskra, když měl spadeno na nějakou holku. Jenže tentokrát tou holkou byla moje přítelkyně a já byl svědkem, jak jí Mirek dělá návrhy. A ona se tomu smála!“ vysvětluje Igor lehce podrážděně.

Za mými zády ji zval na rande

„Myslel jsem si, že je náš vztah se Zuzkou pevný, že si říkáme všechno a že si důvěřujeme. Pak jsem ale zjistil, že si Zuzka píše s Mirkem a že ji dokonce několikrát za mými zády pozval na rande. Co na tom bylo nejhorší, Zuzka s ním skutečně jednou šla. A to podkopalo moji důvěru,“ pokračuje Igor ve vyprávění a naznačuje, že měl problém důvěřovat své přítelkyni na 100 %.

„Musel jsem s tím něco udělat. V takové situaci se nedalo žít. Proto jsem se rozhodl, že to rozčísnu a zjistím, jestli spolu ti dva něco mají,“ vypráví Igor a my čekáme, jak celý příběh skončí. S oběma si promluvil a řekl jim, co si o tom myslí. Zpočátku se prý tvářili nechápavě, ale pak se Mirek přiznal. Když se za vše omluvil a řekl, že už dá Zuzce pokoj, uklidnilo ho to. Igor pár měsíců nato požádal Zuzku o ruku a definitivně si ji tak ukořistil sám pro sebe.

Igor
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Počátky každého vztahu jsou citlivou záležitostí. Lidé se navzájem poznávají a pomalu si dovolují před druhým být více sami sebou, nejen ve své prezentativní a ideální podobě. V takovém okamžiku dvojice obvykle zjišťuje, zda dokáže být spolu. Člověk je totiž nedokonalý tvor a má spoustu chyb, a jde o to, aby dokázal umět přijmout i chyby a nedokonalost svého partnera.

Centrální roli hraje ve vtahu komunikace a důvěra. Je dobře, že Igor situaci nakonec úspěšně vyřešil tím, že celou záležitost otevřeně prodiskutoval, takříkajíc vyložil karty na stůl. V tomto případě měl příběh šťastný konec, avšak může nastat i situace, kdy tomu tak nebude. V takový okamžik je dobré si uvědomit, že na lásku a na vztah je zapotřebí 2 lidí. A lásku si nelze vynutit, lásku si lze pouze zasloužit tím, jací jsme.

Každý člověk má svou vlastní hlavu a je na každém jedinci rozhodnout se, s kým chce být. Zároveň je však vhodné brát na vědomí, že svým chováním a jednáním ovlivňujeme své okolí. Člověk by se tedy měl neustále snažit, aby byl svou nejlepší verzí a pracovat na sobě. Pokud tak učiní, získá tak i větší důvěru sám v sebe, což se nutně projeví i pozitivně navenek.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články